Dünyanın “En” Kedileri

 

ADI:BLACKIE
YERİ:İNGİLTERE
REKORU:7 MİLYON İNGİLİZ STERLİN

 

 

1 DÜNYANIN EN ZENGİN KEDİSİ

Ben Rea 1988 yılında vefat ettiği zaman, vasiyetinde bütün mal varlığını, kedisi Blackie‘ye bıraktı. Milyoner antika tüccarı, vasiyetinden ailesini tamamen çıkartarak parasının büyük kısmını üç ayrı kedi seven hayır kurumuna paylaştı. Tek şartı, Blackie ve diğer kedilerine iyi bakılsın.

 

 

2 DÜNYANIN EN PAHALI KEDİSİ

Ünlü ABD mağaza zinciri Nelman Marcus‘un 1986 yılı Noel kataloğunda yer alan California Spangled ırkı kedicik için tam 2.4000 Dolar ödeyen oldu. Pazarlamada bir kataloğun ne kadar önemli olduğunu buradan da görebiliriz…

IRKI:CALIFORNIAN SPANGLED
YER :ABD
REKORU 24000 ABD DOLARI

 

 

3 DÜNYANIN EN UZUN BIYIKLI KEDİSİ

Bu ilginç rekor 2005 yılından beri Finlandiya‘da yaşayan Kaija Kyllönen‘in Maine Coon kedisi, Messi‘ ye aittir. Aslında Messi’nin gerçek adı, bıyığı kadar uzundur ; Fullmoon’s Miss American Pie.

ADI :MİSSİ
YER:FİNLANDİYA
REKORU :19 SANTİMETRE 

 

 

ADI : MERLİN
YER :ABD
REKORU :67.8DB (DESİBEL)

4 DÜNYANIN EN SESLİ KEDİSİ

Merlin, barınaktan kurtarılan kocaman bir kedicik. Böyle koca çocuğa tabi ki koca ses yakışır. 2015 yılında 13. yaşını kutlayan Merlin, Guiness Dünya Rekorları tarafından en sesli mırıldayan kedi olarak ilan edildi.

 

ADI :TİNKER TOY
YER: ABD ve
REKORU:7/19 CM

5 DÜNYANIN EN KÜÇÜK KEDİSİ

Yaşamış en minnoş kedi olarak “en” lerin rekoruna giren Tinker Toy‘un 2.5 yaşındayken ölçülen yüksekliği 7 santimetre ve baştan kuyruğa kadar uzunluğu 19 cm olarak kayıtlara geçti. Blue Point Himalaya ve İran kedisi melezi minnoş, 6 kardeşi ile 1990 yılında dünyaya geldi ve 1997 yılında, 6 yaşındayken vefat etti.

 

 

6 DÜNYANIN EN KISA KEDİSİ

Dünyanın en kısa kedisi, dokuz yaşında Munçkin Lilieput, yerden omuzuna kadar Sadece 13.34 cm‘dir.

ADI :LİLİEPUT
YER:ABC
REKORU:13.30 4 CM

 

 

 

ADI:MYMAİNS STEWART GILLIGAN
YER: ABD
REKORU: 123 CM

7 DÜNYANIN EN UZUN KEDİSİ

Stewie, 2010 yılında 123 cm vücut uzunluğu ile dünyanın en uzun kedisi unvanını kazandı. 2013 yılındaki ani vefatından sonra rekorunu kimse kıramadı.

 

 

8 DÜNYANIN EN ÇOK İZLENEN KEDİSİ

Karakteri ve davranışları ile izlenme rekorları kıran, YouTube kanalında en fazla izlenen kedidir. Kediciğin ve kardeşinin YouTube kanalının adı “Mugumogu”

ADI MARU
YER JAPONYA
REKORU 340,280,203 İZLENME

 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın