Dünya Rafting Şampiyonası'nın Yeni Adresi Belli Oldu: TUNCELİ

TUNCELİ

Tunceli, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in girişimleri ile geçtiğimiz yıl Türkiye Rafting Şampiyonası'na ev sahipliği yapmış ve adından söz ettirmişti. Büyük beğeni ve ilgi çeken sunduğu doğa şartları ile dikkatleri üzerinde toplayan Tunceli, 2019 yılının Haziran ayında düzenlenecek Dünya Rafting Şampiyonası'na da ev sahipliği yapacak.

Vali Sonel'in girişimleri sonucu 2019 yılı Dünya Rafting Şampiyonası'nın 8-13 Haziran tarihleri arasında Tunceli'de yapılması kesinleşti.

Şampiyonanın yapılması, rafting sporunun gelişmesi ve bölge turizmine katkı sağlaması açısından büyük önem arz ediyor.

Vali Tuncay Sonel, konu ile ilgili şunları ifade etti: "Geçtiğimiz yıl 23-27 Mayıs tarihlerinde Tunceli'de ilk kez Türkiye Rafting Şampiyonası düzenlenmişti. Şampiyonaya ülkemizin farklı yörelerinden gelen yaklaşık 500 sporcu ve teknik heyet katılmıştı. Düzenlenen organizasyon hem ilimizde rafting sporunun gelişmesine, hem de ilimizin tanıtımına oldukça katkı sağlamıştı. Türkiye Rafting Şampiyonası'ndan sonra şimdi de 2019 yılı haziran ayında Tunceli'de Dünya Rafting Şampiyonası düzenlenecek. Böyle büyük bir organizasyonun ilimizde yapılması bizleri mutlu etti. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve WRF Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Fikret Yardımcı'ya şükranlarımı sunarım."


www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın