D&R'İ DOĞAN HOLDİNG TURKUAZ GRUBUNA SATTI

D&R'YI TURKUAZ GRUBU ALDI.

13 Nisan 2018 Cuma 10:43
Medya kuruluşlarını satan Doğan Holding, şimdi de ATV ve Sabah’ında içinde bulunmuş olduğu Turkuaz Grubuna, D&R'ı satmıştır.

KAP'a gönderilen bilgiler doğrultusunda D&R,hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah - ATV'nin de içinde bulunduğu Turkuvaz grubuna satışı gerçekleşiyor.

D&R ATV'nin de içinde bulunmuş olan Turkuvaz grubuna satışı gerçekleşiyor. 440 milyon liraya satışı konusunda, Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye ile ön protokolde imzalar atıldı.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamalar Şöyledir:

"Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin ("D&R") sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır." duyruldu.

Hayırlı Olsun...

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın