Domates Suyu Saçlara İyi Geliyor

Domates nedir? İlk defa nerede yetişmiştir? Domates tohumları bulunan kırmızı yapraklı bir meyvedir. Dünyanın bir çok yerinde henüz tanınmayan bir meyve iken, ilk defa GÜNEY Amerika‘da yetiştirilmeye başlanmıştı. Bu meyvenin bir çok hastalığa iyi geldiği kabul edildi. Kabızlık tedavisi sağlıklı bir kalp muhafazasını sağladığı, mineral tuzları içeren, ek olarakta C vitamini içeren önemli bir besindir. Ayrıca saç ve cilt bakımı için de faydalı. Şimdi bu faydalarına bir göz atalım.

Domates Suyunun Saçlar İçin Faydaları Nelerdir? 

Birçok saç bakım ürünü, A, E ve C vitaminleri de dahil olmak üzere çeşitli kozmetik ürünlerin üretiminde kullanılır. Bazen, özellikle yaz aylarında fazla nem, kafa derisinden hoşlanmayan bir koku çıkarmasına neden olur. Domates suyu sorunun mükemmel çözümü olarak kabul edilir. Saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmaya ve yeni kıl foliküllerinin büyümesine yönelik çalışmaları destekler ve böylece yoğunluğunu arttırır. Domates suyu kalıcı olarak kuru saç sorunlar için kullanınca çözebilir. Kışın özellikle kafa derisi kuru olanlar için güçlü ve etkili bir nemlendirici içerir.

Domateslerin düzenli kullanılması durumunda saçlarda canlanmaya, parlaklığa ve tonlamaya karşı önemli miktarda protein içerir. Kimyasal olarak işlenmiş saçlarda, pürüzsüz ve yumuşak saç elde etmeye yardımcı olur.

Uygulama Yöntemi Nelerdir? 

Domatesleri bir blender yardımı ile sıkın. Çıkan suyunu saçların kökleri, saç derisi ve uçlarına kadar sürün bu şekilde yarım saat bekleyin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu uygulamayı haftada iki defa yaptığımız da yağlı saçlardan kurtulmuş oluruz.

İkinci tarif önerim bir bardak sıkılmış domates suyunun içine, yarım çay kaşığı zeytinyağı ekleyelim. Saçın tüm bölümlerine sürüp masaj yaparak iyice yedirdikten sonra, bir saat bekleyelim. Süre tamamlandıktan sonra saçımızı yıkıyalım.

Umarım hem pratik, hemde masrafsız olan, bu tariflerle saç dökülmesi, yağlanması, kepek, gibi sorunlar dan kurtulmuş olursunuz.


www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


2 Comments

  1. Yumurtayı da deneyebilirsiniz arkadaşlar 1 saat süreden sonra yıkayın ve saçlarınız daha yumuşak ve daha parıltılı bir şekilde kendisini belli edicektir

  2. Güney amerika’da ki domates suyu iyi geliyor ancak ülkemizde bu durum ne peki? Umarım iyi geliyordur 😀

Bir cevap yazın