Dizi Arayanlara 6 Yeni Öneri

Bir çoğumuzun merak ettiği yeni sezon dizilerini sizler için derledik. En çok izlenen diziler nelerdir? En iyi diziler nelerdir? Tavsiye diziler nelerdir? Popüler diziler neler? 

The Last Shıp

Michel Bay sinemada devasa patlamalı filmler dendiğinde (mesela Transformers serisi) akla gelen ilk isimlerdendir. Bu defa yeni dizisi The Last Ship'e prodüktör koltuğundan gözetmenlik yapacak. Dünya nüfusunun yüzde 80'inin ölümüne sebep olan bir salgının ertesinde sağ kalanlar birbiriyle hunharca savaşmaya başlar. The Last Shıp, hem bu savaşlara müdahale edip bitirmekle hem de bu salgının tekrarlanmasını önlemek ile görevlendirilmiş bir hücum bot mürettebatının hikayesini anlatıyor.

The Leftovers

Lost'un baş yazarlarından Damon Lindelof'un yeni dizisi The Leftovers esasen bir roman uyarlaması. Ancak uyarladığı romanın çok ötesine geçecek bir hikaye oluşturmuş usta senarist bu dizi projesine başlarken. Bir gün aniden dünya nüfusunun yüzde ikisi ortadan kaybolur. Dizi bu tuhaf olay yaşandıktan tam 3 yıl sonra başlıyor. Kayıplarının acısı ile mücadele etmeye çalışan kasaba halkı, nereden geldikleri belli olmayan bir tarikatın tacizleri ile karşı karşıya kalır. Kasaba halkından kopuk bu tarikata katılan insanların sayısı arttıkça gerginlik ve soru işaretleri de artmaya başlar.

The Strain

Fantastik sinemanın çılgın çocuğu Gullerma del Toro' dan (Pacific Rim, Helboy, Pan's Labyrinth) şanına yaraşır bir dizi geliyor! New York, JFK Havaalanına inen bir uçakta diğerlerinde gözlemlenemeyen bir terslik yaşanmaktadır. Mürettebatı da dahil olmak üzere uçakta 200 ceset vardır. Bu olayı açıklaması için uçağa yollanan adli tıp uzmanını bir sürpriz daha beklemektedir: 200 ölünün hiçbirinin huzur içinde yatmaya niyeti yoktur çünkü hepsi birer vampire dönüşmüştür!

Extent

Steven Spielberg'ün uygulayıcı yapımcı olduğu, başrolünde Oscar ödüllü Halle Berry'nin onayladığı Extant, safkan bir film kurgu dizisi. Tam bir yıl boyunca uzay üssünde görev yapan astronot kahramanımız dünyaya döndüğünde hamile olduğunu fark eder. Ailesinde bu durumu bir türlü anlatamamakla birlikte, yapayalnız olduğu uzay üstünde kimden ya da neden hamile kaldığını bilememektedir. Şimdilik 13 bölümlük bir mini dizi olacağı duyurulan extant, eğer yeterince başarılı olursa ikinci sezona uzatılma ihtimali olan bir hikaye sahipmiş.

Manhattın

İnsanlığa felaket getiren buluşlardan olan atom bombasının icat edilme sürecini ve bu süreçte ülkelerin birbiriyle yaşadıkları kıyasıya mücadeleyi anlatan bir dizi Manhattan. Hem dram hem de entrika ögelerini çokça barındıracağı söylenen dizide başrollerde John Benjamin Hickey, Olivia Williams ve Daniel Stern yer alıyor. Dizinin yapımcısı, aynı zamanda oldukça başarılı bir ilk sezon geçirmiş olan Masters of sex adlı dizinin yapımcısı olan San Shaw 27 Temmuz'da başladı.

Legends

Gizli görevlerin aranan ismi olan ve birbirinden farklı kişilerin kimliklerini bürünerek görevini ifa eden bir FBI ajanı, günün birinde kendi kimliğini sorgulamasına sebep olacak bir olay yaşar. O noktadan sonra dönüşü olmayan bir labirentin içinde olduğunu farkeden ajanımız, kendi kimliğinin peşine düşer. Sean Bean'in (Game of Thrones, Lord of the Rings) baş rolünde oynadığı dizi, 24 ve Homeland 'in yapımcısı olan Howard Gordon'ın en yeni projesi.

.

Bir cevap yazın