DİKDATÖR FÜHRER!

DİKTATÖR-FÜHRER

Avusturya asıllı Alman siyaset adamı.1933-1945 yılları arasında Nazi Almanyasını kurmuş.

II.Dünya savaşını başlatarak çoğu yerde milyonlarca insanın ölümüne sebep olmuştur.

20 Nisan 1889'da Avusturya Braunauda doğdu.Babası Avusturya-Macaristan imparatorluğunun bir gümrük memuruydu.(babasının ismi: Alois)

Mimar ve ressam olmak istiyordu babası 1903'te ölünce annesine bakmak için okumadı,çalıştı ama aradan 5 yıl geçtikten sonra anneside vefat etti kendisine bağlanan yetim aylığı 1911'de kesildi.O pes etmedi.Didindi,Çalıştı çizdiği resimlerle para kazandı.Geceleri Hayır kurumlarnda kalıyordu.Biraz para kazandıktan sonra,çalışmayı bırakır kahvelerde kitap okur,münakaşa ederdi.

Siyasi olayları yakından izliyordu.Muhafazakar siyaset adamı,Georg von Schönererin Alman milliyetçiliğini benimsedi.Avusturya-Macaristanın,Almanlara ihanet ettiğini savunuyordu.1913'te sanatçı olarak geçimini sürdürebilmek için münihe gitti.aynı yaşamı oradada sürdürdü.Çok geçmeden 1.Dünya savaşı başladı ve bunu fırsat bilip başvurdu 1914'te  salzburgda sağlık açısından yetersiz olduğu için orduya alınmadı.Gönüllü olarak Alman ordusunda onbaşı rütbesiyle Gözcü,Haberci oldu.1914-1918'de 2 kez demir haç nişanıyla ödüllendirildi.1916'da ayağından yaralandı.1918'de gazla zehirlendi.

Savaşın ardından münihde ajanlık yaptı.Sol görüşlü kişileri takip edip istihbarat ediniyordu. İşindeki başarısından dolayı üstlerin gözüne girdi.1919'da kurulan ve işiçilere milliyetçiliği benimsetmeyi amaçlıyan Alman işçi partisinin 7.üyesi oldu.

KİM BU HEM FÜHRER HEM DİKDATÖR OLAN?

Adolf hitler.

Şaşırdınız değilmi? böyle bir kişilik nasıl 64 milyon yahudiyi katledecek bir caniye dönüştü diye sormuyor değil insan...

Hitleri cani yapan kendi nefsi değildi.onu vahşi yapan iki şey vardı:

  • Milliyetçilik
  • Nasyonel sosyalistlik

Bir insanı sadece nefsi kandırmaz.Görüş onun GPSsidir.Görüş ne derse onu yapar.

Bence Hitlere dikdatör demek yanlıştır. Nedenmi?Size Üstad Necip Fazılın bir sözünü vereyim.

Yahudilermi dediniz?Onlar,yumurtalarını pişirmek için,Dünyayı ateşe vermekten çekinmeyen "Lanetlenmiş varlıklarıdır!

Yahudi öldürmek bence dünyaya faydalıdır.Ben herkes Yahudi öldürmelidir demiyorum.İnsan öldürmek bizim dinimizde zaten günahtır.Ama ırkçı bir Hristiyan için normal birşeydir.

https://www.instagram.com/acikvnet/

https://www.twitter.com/acikvnet/

www.acikve.net

 

Bir cevap yazın