Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Normalleşme Takvimini Açıkladı!

Yeni Normalleşme Adımları...

Başkan Erdoğan; 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için yeni normalleşme süreçlerini açıkladı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni normalleşme süreci için yeni alınan kararları şöyle açıkladı:

9 Haziran 2020 Yeni Normalleşme Adımları...

Başkan Erdoğan, Kovid+19 ile ilgili yeni normalleşme sürecinde uygulanacak olan yeni kararları şu sözleriyle ifade etti:

"Salgın dönemini özellikle Avrupa ile kıyaslandığında en az kısıtlama, en az can kaybı ve ekonomik sıkıntıyla atlattığımız bir gerçektir. Türkiye aynı kararlılıkla yoluna devam ediyor. Bu musibetin kökü tamamiyle kazınana kadar hayatımızı maske, mesafe, temizlik ilkeleri içinde düzenlememiz gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Ülkemizin tek başına salgını yenmesi yetmiyor. Dünyanın tamamının da aynı başarıyı elde etmesi gerekiyor. Bu bakımdan yeni normal dediğimiz düzenin bir süre daha devam edeceği gerçeğine kendimizi alıştırmalıyız" diye açıkladı.

Yeni Normalleşme Takvimi Belli Oldu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Alınan Kararları Açıkladı:

• 18 yaş altına kısıtlaması iae küçüklerin ebeveynleri refakatında olması şartıyla tümüyle kalkmıştır.

• 65 yaş üstü için vatandaşlarımızın haftanın hergünü sabah 10.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecektir.

• Nikah salonları 15 Haziran'dan itibaren, düğün salonları ise Temmuz'dan itibaren, belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayacaktır.

• Lokanta, restorant, kafe ve kıraathanelerin kapanış saatleri saat 24.00'de çıkarıldı.

• Sinema, tiyatro, gösteri merkezleri gibi işletmeler belirlenen kurallara göre 1 Temmuz itibarı ile faaliyete geçebilecektir.

• Milli parklar, doğa parkları sağlık çalışanları, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ücretsiz olacaktır.

Başkan Erdoğan, vatandaşların yeni normalleşme sürecine en iyi şekilde riayet ederek, iş ve güçlerine daha da sıkı sarılarak büyüyen ekonomimizi daha üst seviyeye çıkartılarak bunun da hep birlikte başarılacağını ifade etti.

 

 


2 Yorum

  1. Milletimiz maalesef ki bu yeni normali yanlış anlıyor ve fazla normale dönüyor. Umarım 2. dalga gelmez.

Bir cevap yazın