Coleen ve Aston Martin akıllı elektrikli bisiklet üretti: DB4 e-bike

İngiliz devi Aston Martin, Fransız elektrikli bisiklet üreticisi Coleen ile sürpriz bir işbirliği gerçekleştirdi. Buna göre iki büyük şirket, Aston Martin'in ikonik ve efsane araba modeli DB4'ten ilham alarak şık bir akıllı elektrikli bisiklete imza attı.

Aston Martin'in ikonik yarış otomobilinin rengine sahip (Sanction Green) bu retro elektrikli bisiklet, CES'te (Tüketici Elektronikleri Fuarı) resmi olarak tanıtıldı.

DB4 e- bisiklet, schwalbe 2 lastiklere sahip. 2,5 saatte tam şarj olabiliyor. Tasarım güzelliğini önplanda tutmak için gizlenmiş çıkarılabilir 529 wh bataryası var. Bu kesintisiz 90 kilometrelik bir yolculuk demek ve bataryanın 8 yıl gibi uzun bir ömrü bulunuyor.

Öncelikle tasarımı ile herkesi kendine hayran bırakan bu e- bisiklet, 4 kademeli pedal ve progresif hidrolik fren sistemi ile birlikte tüm tiplerde veya kentsel ortamlarda güvenli, hızlı ve pratik bir kullanım konforu da sunuyor.

Ayrıca retro görünümün yanında gidonda bulunan 8 cm'lik ekranı ile modern bir yanı da var.

Coleen, bu bisiklet için bilgi ekranına bağlanarak Bluetooth aracılığıyla arama ve mesaj bildirimlerini gösteren özel bir uygulama geliştirmiş. Bu uygulama, ayrıca konum belirleme, hırsızlık önleyici hizmetler veya kayıp bisikleti bulma imkanı da sunuyor. Hatta yolculuk geçmişini görüntüleme olanağı da mevcut. Bu sayede bu elektrikli bisiklet tamamen akıllı bir ürüne dönüştürülmüş.

Peki, DB4 e-bike fiyatı nedir? Fiyatı 6500 dolar. TL'ye çevrilince biraz tuzlu ancak parasını fazlasıyla hak ediyor. 7 yıllık bir garantisi de bulunuyor.


Bir cevap yazın