ÇİĞ BESLENME İLE KİLO KONTROLÜ

The following two tabs change content below.

Aslı Erkuvan

Yazarın Son Yazıları Aslı Erkuvan (Tümünü Gör)

 

Kilo verebilmek için limitlemeniz veya elimine etmeniz gereken besinler nişastalı karbonhidratlar olan patates, pirinç, makarna, ekmek, mısır cipsleri, patates cipsleri, bira vb. ile pişirilmiş yağlar, yüksek yağ oranlı yağlar  ve pastörize süt ürünleridir. Fazla yeme alışkanlığı ve kilo alımı demineralize besinler yenmesiyle oluşur.

 

 

Yediğiniz bir yiyeceğin mineral oranı ne kadar yüksek ise fazla yemeniz de o kadar zorlaşır. Çiğ ya da ham yenilen besinler metabolizmaya güçlü bir sinyal göndererek fazla miktarda tüketimi engelleyebilir. “Aliesthetic tad değişimi ” olarak adlandırılan bu süreçte mineral oranı yüksek ham besinler ticari olarak yetiştirilmiş ürünler ( havuç ,çekirdeksiz meyveler, mısır şurubu ürünleri, patates ve fırınlanmış patates ürünleri, ekmek, makarna, bira, pirinçli ürünler v.b. ticari tahillar ) gibi alışkanlık da yapmayarak metabolizmayı gereken mineral ve vitaminlerin alındığı konusunda kolaylıkla bilgilendiriler.

 

 

Her zaman doğru olmasada hipotiroid vakalarının aşırı kilo ile bağlantılı olabileceği söylenmektedir. Eğer böyle bir durumunuz varsa ise tiroidinizi hindistancevizi yağı, kelp, biberler ve narenciye gibi C vitamini zengini ürünler ile B vitamini ve enzim açısından güçlü raw sauerkraut ( laktik asit ile fermente olmuş bir lahana turşusu ) tarzı besinler ile güçlendirmeniz gerekmektedir.

 

 

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın