CERRAHİ GİRİŞİM OLMADAN CİLDİ KORUMAK

 

✔ CİLT NEDEN YAŞLANIYOR:

Öncelikle cildin altına bakarak başlayalım. Kemik doku, kas dokumuz ve yağ dokumuz var. Bunlar temel çatıyı oluşturuyorlar. Bu katmanların üzerinde ise cildimiz var. Zaman içerisinde kemik doku, kas doku veya doku hacım kaybetmeye başlıyor. Bu dokularını yaşadığımız hacım azalması birinci değişikliğimizdir. İkinci değişiklikte ise üzerinde kılıf yani cilt dokuzda gevşemeye başlıyor. Hacim kaybının ve yerçekimi etkisi bir araya geldiği zaman da yüzün doğal ve üçgene yakın yapısı dörtgen ve ters üçgene doğru verilmeye başlıyor.

 

 

CİLDİN DEFARMASYONA UGRADİGI NASIL ANLAŞILIR:

Kişiler Hacım kaybının iki temel bilgisini aynada görebilir. Birincisi gözaltı mesafesi uzaması ile, yani yanakların aşağı düşmesi ile başlıyor. 2. Belirtisi özelge yüz köşelerindeki birinin artması ile kendisini gösteriyor. Dolayısı bu belirtileri gidermek için bu bileşenlerden hangisinde deformasyon oluşmasıyla ile başladıysa oradan başlayarak sürece müdahale etmek mantıklı olacaktır.

 

 

 

UYGULANACAK YÖNTEMLERE NASIL KARAR VERİRİZ:

Uygulanacak yöntemler Tabi ki hastanın yapısal özellikleri ve ihtiyaçlarını belirtiyor. Örneğin, bir hastamız geldi , öncelikle cildiniz ve yüz şekliniz avantajlarını ve dezavantajlarını tespit ediyoruz. Diyelim ki ciddi bir miktar elastikiyet kaybı var ama, hasta avantajlı olarak çok ağır bir cilt yapısına sahip değil. Yani cildi toplamak için yaptığımız işlemlerden fayda göreceğimiz tarzda bir yüzle şekliniz ve cilt özelliğimiz var yine de dokunun cilde altına koyacağınız ipliğini dolgu içeriğini dahi tutabilmesi için biraz hazırlanması gerekiyor. Cilt biraz sıkışmalı ki altına koyduğumuz destek de istediğimiz şekli oluşturma konusunda bize fayda sağlayabilsin. Birinci aşamada cilt elastikiyetini artırmak için en fazla fayda gördüğümüz, yani yapılıp da etkisini görülen işlem altına iğne fraksiyonel radyofrekans olarak adlandırdığımız uygulama. Yöntem, cildin alt tabakasına sütun olarak milimetrik ardışık berelenmelere yol açıyor, bu da ciltte bir doku iyileşmesi meydana getiriyor. Ayrıca dokuda yeni kolajen sentez etmesi söz söz konusu oluyor, dolayısıyla uygulama sonrası elimize gelen cilt biraz daha sıkılmış duruma geliyor. Uygulama kemik dokusu ile cilt dokusu arasında kalan bölgenin sıkışmasının ve mesafesini kısaltması sağlar. Bu sayede de altına koyduğumuz meteryal ile doku daha fazla toparlamak mümkün hale geliyor.

 

✔CİLT NASIL BİR UYGULAMA İLE TOPARLANIYOR:

Kliniğimizde kolon- Kiriş -çimento dediğimiz bir uygulama ve,  Ameliyatsız iple cilt germe ve dolgu uygulamalarını kombine edildiği bir teknik var.
"Balıksırtı" diye bir tabir ettiğimiz iplere yüzün aşağı ve öne doğru yer değişikliğine uğradığı alanlarda, yukarı ve dışa doğru dokuyu toparlayacak şekilde ışınsal tarzı cilt altı yerleştiriyoruz. Bunlar yapıyor kaldıracak konularımız oluyor.
Kolonların arasında hem kolonlarını selamlaşması için hem de dokudaki kolajen sentezini arttırmak için örümcek ag ya da iplik denilen ipleri kolon iplerini dik olacak şekilde cilt altına yerleştiriyoruz.Üçüncü aşamada temel şekli ve anatomik yapıyı oluşturma noktasında da elmacık hattı ve çene bölgesinde az miktarda dolgu kullanıyoruz.

 

 

✔BOYUN BOLGESİNDEKİ SARKMALARA NASİL ÇÖZÜM SUNUYORUZ:

Boyunda aynı şekilde iplik uygulaması yapılabilir ama normalde ideal olanı önce yüzü toparlayıp boyun uygulamasına bir sonraki adıma bırakmaktır. Çünkü yüzdeki deformasyon boyundaki sarkmanın %30-40 nedenidir. Yani Yüz bölgesi yaşanan düşme bir miktar boyunda sirayet eder. Yüzü toparladığımız zaman boyun bölgesinde de bir miktar toparlamış oluruz . Tabii ki bu yaptığımız tümüyle bir boyun uygulamasını olmuyor ve yüz de memnun kalınmadığı noktaya geldikten sonra ilerleyen adımı boyun bölgesinde de işlem yapıyoruz . Ama boyun bölgesine yapılacak işlemler niteliğinde ve yoğunluğunu azaltıcı bir süreç olarak ilk hedefimiz yüzü toparlayan bildiğimiz kadar toparlamak ve bunun boynundaki olumlu etkisini gözlemle dikten sonra boynunda da aynı işlemi yapmak. Boyun bölgesi doğru anatomik olarak ipin üzerinde taşıyabileceğimiz saat anatomik yapılar yok o yüzden de bunun ortadan iki yana doğru kemik üzerine gelecek şekilde doğrudan iplere kaldırırız . Boyun bölgesindeki avantaj boyun derisi ince olduğu için toparlanması daha belirgin olması bu da cerrahi dış işleminde olabilecek maksimum yüz güldürücü nokta sayılabilir Çünkü boyun bölgesine cerrahi işlemler ve toparlanma cildin elverdiği ölçüde olur.

 

 

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

 

Bir cevap yazın