"Büyük boy" tuzağına düşmeyin!

"Büyük Boy Olsun Mu?" Soruna verilen "Evet" cevabı; yılda 17.000 fazladan kalori almanıza sebep oluyor!

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, ufak bir miktar farkla teklif edilen, restoranlardaki büyük boy seçenekleri nedeniyle, insanlar yılda fazladan ortalama 17.000 kalori aldığı hesaplandı ve bunun da yıllık 2.5 kilograma denk geldiği açıklandı.


Kraliyet Toplum Sağlığı Cemiyeti'nin yaptığı bir araştırmaya göre satın aldığımız herhangi  bir yiyeceğin ki -bu soru daha çok fast food üzerine kurulu işletmelerde soruluyor- daha büyük boyunu isteyip istemediğimiz biz müşterilere bir yıl içerisinde ortalama 106 kez soruluyor.

Yapılan bu dikkat çekici araştırmaya katılan 2000'i aşkın insanların üçte biri, satıcıların büyük boy teklifinden sonra daha büyük boy kahve aldıklarını ya da yemek menüsünün yanına, satıcı deyimiyle ufak bir farkla, bir takım ilaveler yapılmasını kabul ettiklerini ve menüyü büyüttüklerini söylüyorlar.

Yani kısacası fazla kilolardan korunmak istiyorsak eğer; "Hayır" diyebilmeyi öğrenmek oldukça önemli. Aç karnına yapılan bu teklif karşısında biliyoruz ki "Hayır" demek oldukça zor ancak seçtiğiniz menünün sizi doyuracağına karar vererek aldığınızı unutmayın...


 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın