Bunları Biliyor Muydunuz?

1946'da ABD, Bikini Adaları'nda atom bombasını denemiştir. Aynı yıl Louis Reard iki parçadan oluşan mayoyu piyasaya sürerek "bikini, ilk atom bombası" sloganını kullanılmıştır. Böylece "bikini" kavramı ortaya çıkmıştır.


Hugo Boss

Nazi Almanyası'nda SS subaylarının şık üniformalarını hepimiz biliriz. Formaların tasarımı, 1924'te Alman Hugo Boss tarafından kurulan Hugo Boss firmasına aittir.

Lamborghini

Ünlü otomobil Lamborghini' nin marka tasarımcısı boğa burcudur ve boğa güreşi hayranıdır. Bu nedenle yarattığı markada logo olarak boğa figürünü seçmiştir.

Samsung

Günümüzde, Güney Kore gayri safi milli hasılasının %17'sini oluşturan Samsung şirketi, ilk kurulduğunda noodle ve şeker üretip satan bir firmaydı.

Net Flıx

Netflix, 1997'de DVD kiralama şirketi olarak kurulmuştur. Netflix'in o dönem popüler olmasının sebebi kiralanan DVD'nin gün sınırı olmadan kullanıcıda kalabilmesiydi.

Max Factor

Rusya'da terzilik yapan ve aynı zamanda peruka üreten bir berber dükkanı sahibi olan Polonyalı Maksymilian Factorowicz anti Yahudi eylemler sebebiyle ABD'ye taşınır. Daha sonra ise günümüzde "Max Factor" olarak bilinen markayı yaratmıştır.

 

Bir cevap yazın