NİSAN AYININ ÖNE ÇIKAN 10 ETKİNLİĞİ

 

Nisan ayında yapılacaklar listenize mutlaka bizim önerilerimizide eklemelisiniz. İşte size muhteşem izlemekten çok keyif alacağınız on yapım...

 Damdaki kemancı

 

Ülkemizde ilk kez 1969 yılında sahnelenen Damdaki Kemancı, Cüneyt Gökçer’in başrolünde olduğu yapımla, yaklaşık 20 yıl sanatseverlerle buluşan müzikalde olaylar Rusya'da 1905 yılının buhranlı Çarlık döneminde gelenek ve Devrim arasında sıkışmış küçük bir köy olan Anatevka'da geçiyor. Kişisel ve siyasal çatışmalar hem Sütçü tevye ve ailesine hem de köyün yerlerini derinden etkiliyor izleyicileri yoğun duygular sürükleyen bir durumlar Sholem Alrichem'in Esprili bir dili anlatıyor.
Broadway'in en uzun soluklu 15 eserinden biri damdaki Kemancı Zorlu PSM'nin ilk "Türkçe müzikal" yapımı olarak. Talimhane Tiyatrosu işbirliği ile 4 Nisan - 22 Nisan tarihleri arasında Zorlu PSM sahnesine çıkıyor. Biletler biletix gişelerinden ve biketix.com.te'de

Can Feda

 

Dünyanın en tehlikeli bölgelerinden birinde 7 yıldır iç savaş hüküm sürmektedir. Türk ordusu yanında hiçbir müttefik devlet olmadan bölgeye giriş yapar. Bölgede görevliler arasında Yüzbaşı Alparslan'ın komutasındaki 6 kişilik Özel Kuvvetler timi de vardır. Tim, aralarına katılan Yüzbaşı Pilot Onur ile birlikte Türk ordusuna karşı kurulan büyük bir tuzağı ortaya çıkarır. Tuzağı bozmak için zorlu şartlarda vatan millet uğruna teröristlere karşı yaşam savaşı veren tim için asıl sınav, vicdanını kaybetmeyip insan kalmayı başarabilmektir.
Yönetmen koltuğunda Çağatay Tosun'un oturduğu Kerem Bursin ve Burak Özçivit'in başrollerini paylaştığı Can Feda filmi 6 nisanda vizyonda.

 Sokak festivali

 

Sokak Festivali yetişkinlerin gençlerin ve çocukların çok eğlenceli ve büyük keyif alacağız kaykay paten ip atlama Ateş dansları Poi gibi Sokak eğlencelerine sağlıklı yaşamdan vazgeçmeyenler için Sokak Spor aktivitelerine ve çok daha fazlasını Küçükçiftlik Park'a taşıyor. kalben Gaye Su Akyol, jabbar, hey! Douglas, Kolektif İstanbul Stars ve sokak sanatçıları ile daha fazla sanatçının sahne olacağı CarrefourSA ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek Sokak Festivali 14 ve 15 Nisan tarihlerinde Küçükçiftlik Park'ta biletler Biletix gişeleri ve biketx.com.tr de.

 Avengers: sonsuzluk savaşı

 

Kaptan Amerika ve Iron Man'in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır. Robert Downey jr , Chris Hemsworth, Mark Ryffalo, Scarlett Johansson, Chris Evans gibi ünlü oyuncuların başrollerini paylaştığı avrngers; sonsuz savaş 27 nisan'da vizyonda olcak.

 Vini Vinci

 

Free Tibet, Great Spirit, Chakra gibi prodüksiyonlarıyla bütün dünyayı etkisi altına alan; Tomorrowland, Transmission, Deeamstate ve Ozora gibi festivallerin vazgeçilmez ismi, Psytrance'ın bilinen en büyük temsilcisi Vini Vici, 13 Nisan 2018de ıstanbul Lifepark'ta bu benzersiz gecede ASOT ve Armada'nın yetiştirdiği trance müziğin etkili isimlerinden Ruben De Ronde ve Psytrance'ın önemli yeteneklerinden Off Limits ile harika bir şova hazırlıklı olun. Biletler biletix giseleri ve biletix.com.tr'de

Rampage: büyük yıkım

 

İnsanları kendinden uzak tutan bir primatolog olan Davis Okoye doğumundan beri bakmayla ilgilendi oldukça zeki bir goril ile arasında inanılmaz bir bağ kurar. Oldukça Nazik olan maymun uygulanan yanlış bir deney sonucu korkunç bir canavara dönüşür konu ile ilgili araştırma yapıldıkça benzer şekilde dönüştürülmüş birçok yaratıcı hayvan keşfedilir Davis küresel bir afetin oluşmasını engellemek genetiği değiştirilmiş hayvanları kurtarmak için gözden düşmüş Bir genetik mühendisi ile birlikte harekete geçer Rampage isimli bir video oyunundan uyarlanan filminin yönetmen koltuğunda Brad Peyton oturduğu filmin oyuncu kadrosu ise Dwayne Johnson, Naomie Harris,Malın Akerman yer alıyor. Filim 13 nisan'da vizyonda.

Arada

 

Kaliforniya’da albüm çıkarmayı hayal eden Ozan, İstanbul’da yaşayan genç bir punk’tır. Ozan’ın babası Altan’da müzik kariyeri olan bir sanatçıdır fakat darbe ile kariyeri sona ermiştir. Ozan’ın geleceği hakkında konuşmaya başlayan baba-oğul, şiddetli bir tartışmaya koyulur. Yaşanan tartışmanın ardından evi terk eden Ozan, arkadaşı Deniz’den Kaliforniya’ya giden bir gemi hakkında bilgi alır. Hayallerini gerçekleştirecek bir fırsat bulan Ozan, kız arkadaşı Lara ile birlikte İstanbul’u altını üstüne getirerek bileti ararlar. Oyuncu kadrosunda Burak Deniz, Buşra Develi ve Ceren Morya'ın yer aldığı filim 13 Nisan'da sinamalarda.

Kızım ve Ben

 

Gerçek bir yaşam hikâyesinden sinemaya uyarlanan film aile bağlarının sarsılışını konu ediniyor doruk, varlıklı bir ailenin tek çocuğudur en büyük hayalet polis olmak olan Doruk bu hayalini de gerçekleştirir ve akademiden birincilikle mezun olur bir operasyon sırasında tanıştığı Serap'la kısa sürede bir kız çocuk sahibi olurlar Ancak küçük Zeynep'in doğuşunun ardından Serap evi terk eden kahraman bir özel harekat polisi olan Doruk Hem işini hem kızını Batman'ın üstlenir Nihayet kızıyla Sarsılmaz bir bağ kurduklarında ise Serap geri dönecek ve herkes için zorlu bir alışma süreci başlayacaktır Cemal hünal ve İrem Helvacıoğlu'nun başrollerini paylaştıkları film 6 Nisan'da sinemaseverlerle buluşuyor.

Arapsaçı

 

Eski bir aktörün şehre zamanlarından kalan deri ceket rastlantısal olaylar sonucunda birbirinden farklı insanların hayatlarını kesiştirir üstüne üstlük ceketin içinde büyük ikramiye çıkmış Loto kuponu vardır Ve bundan kimsenin haberi yoktur elden ele gezen bu deri ceket tüm karakterlerin hayatlarını kökünden değiştirecek ve adeta arpasaçına döndürülecektir yapımını Insignia yapımın gerçekleştirdiği yönetmenliğini Ömer Faruk Yardımcı'nın üstlendiği ve senaryosunu Ömer Faruk Yardımcı ile Ayşe Işıkmen'in kaleme aldığı başrollerini Hakan Mercililer, Acelya Topaloğlu , Şinasi Yurtsever , Ayhan Taş ve Burak Satibol'un paylaştığı komedi filim Arapsaci Bosna aynı itibariyle vizyonda.

Patates

 

Senaryosunu Ahu Turkpençe'nın yazdığı ve sahneyi Orçun İynemli ile paylaştığı Patates, aşkın ve intikamın en komik halini sunuyor .
Yeni boşanan çiftin, taşınırken nakliye şirketinin eşyaları karıştırması sonucu, evdeki koliler arasında boşanmanın suçlusunu armaya başlar ve ortalık kızışır. Oyunun merak uyandıran kısmı ise intikamın mı yoksa aşkın mı kazanacağı sorusudur. Gergeden yapım'ın projelerinden biri olan patates, 9 nisan'da Bakırköy'de 13 nisanda Akasya AVM'de 15 nisan'da CKM'de, 26 Nisanda baba sahne'de ve 29 Nisanda duru tiyatroda tiyatroseverleri bekliyor.

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 

Bir cevap yazın