Brezilya Cevizinin Faydaları Nelerdir?

Brezilya cevizinin faydaları nelerdir? 

  • Brezilya Cevizi, tiroid dengesizliği yaşayan hamileler ile Hashimoto hastaları için, alınması gereken ve ilaç takviyesiyle verilen Selenyum elementini yeterli miktarda içinde barındıran doğal tek alternatif besindir.
  • Brezilya cevizi, cildin ihtiyacı olan selenyum, E ve C vitaminleri bakımından zengindir. Bu nedenle cildin daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Kırışıklıkları önler.
  • Brezilya cevizinden üretilen yağ egzama ve sedef hastalıklarında doğal ilaç olarak kullanılır. Yumurta ile karıştırılıp cilde sürüldüğünde ise ölü hücreleri dökerek lekeleri giderir. Yaşlanmayı geciktirir.
  • Brezilya Cevizi, bol miktarda Omega-3 barındırır. Omega-3 ise iyi kolestrolü  yükselterek kalp sağlığını korur. Kan akşını dengeler ve damarların tıkanmasını önler.
  • Brezilya cevizi ayrıca içerisinde barındırdığı çinko sayesinde vücudu iltihaplardan ve toksinlerden arındırır.

Bağışıklık Sistesmi İçin Mucize Kuruyemiş: Brezilya Cevizi

Ülkemizde adını yeni yeni duyuran Brezilya Cevizini farklı kılan atıştırmalık olarak değil 'süper gıda' kategorisinde olmasıdır. Bu ceviz,  Peru ve Bolivya'da yetişen, kinoa ve chia gibi ürünlerle beraber değerlendiriliyor. Brezilya cevizi selenyum yönünden çok zengin. Az bulunmasından dolayı 500 gramının 200 TL gibi bir fiyatı bulunuyor.

Selenyum Nedir?

  • Selenyum, vücudun sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyduğu maddelerden biri.  Selenyum; üreme, tiroid bezi, DNA fonksiyonları ve enfeksiyon gibi durumların vücuda zararlarını önler.

Selenyum Kaynağı: Brezilya Cevizi

Brezilya Cevizinin hamileler için yararları nelerdir?

Bağışıklığı güçlendiren selenyum; vücudun ve metabolizmanın korunmasında önemlidir.  Özellikle hamilelik döneminde kanserin yaygın biçimlerini önler. virüslerle mücadele ediyor. Selenyum eksikliğinde bağışıklık sistemi ve karaciğer savunmasız hale geliyor. Selenyumun insan vücudu için çok önemlidir, buna rağmen;  çoğu insanın eksikliğini yaşamaktadır.

Peki Selenyum Eksikliği Nasıl Önlenir?

Uzmanlar, günde 5-7 adet Brezilya cevizi tüketmenin, selenyum eksikliğine iyi geldiğini söylüyor.


www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın