Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Araçların Değerini Koruyor

Bir çoğumuzun problemleri arasında olan aracımızdaki göçük, çizik, darbe almış olması gibi sorunların aracımıza ne kadar zarar veriyor? ve aracımızın değeri ne kadar düşüyor? tarzı sorular aklımıza takılıyor olmalı. Bizde bu yazımızda hasarlı araçlarınızla ilgili bilgi vermek istedik.

 

BOYASIZ göçük düzeltme işlemi araçların kaporta kısımlarında meydana gelip, araç boyasının zarar görmediği durumlarda uygulanıyor. Ayrıca ortaya çıkan hasar 3-5 cm çap ölçüsünde olsa dahi boyasız olarak göçük işlemi düzeltilebiliyor. Göçük düzeltme nasıl yapılır? Araç hasarı nasıl giderilir? Otomobillerdeki göçükler nasıl gider?

Düzeltme işlemi, pek çok göçük durumunda kullanılabilir. Dolu ya da ikinci bir araçtan hasar alma durumunda göçük düzeltme tekniğine başvurulur. Boyasız hasar onarım işlemi için hasarın olduğu bölge ve hasarın derinliği önemlidir. Özellikle boyasız hasar onarım işlemleri göçüğün yer aldığı panelin arkasına tekniğe uygun özel işleme dayanır. Bu işlemde onarım ve göçük aletleriyle dışa doğru masaj yöntemi ile uygulanır. Bu sayede göçük kısımlar da düzeltilmiş olur.

Boyasız göçük düzeltme tekniği dolu hasarı tamiri gibi düşünülebilir. Dolu hasarının verdiği göçüklerde en etkili çözüm boyasız göçük düzeltme işlemidir. Dolu hasarı tamiri gerektiğinde dolunun neden olduğu ufak göçükler masaj aleti denilen özel aletle dışa doğru çekilir. Bu işlem dolu hasara tamiri konusunda en etkili işlemdir. Çünkü boya ve çekiç işlemi istemez.

Aracın hasar aldığı bölge çatlamamış ve boyası kalkmamışsa bu bölgeye daha kolay göçük düzeltme tekniği uygulanabilir. Eğer daha önceden göçük kısmına bir macun ya da panel uygulaması yapılmamışsa da yine
boyasız göçük düzeltme tekniğine başvurulabilir.

 

Boyasız Göçük Düzeltme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Boyasız göçük düzeltme işleminde araçlar boya ya da dolgu macunu İstemez. Yanı araç değerini
kaybetmeden tamir edilebilir. Boyasız göçük düzeltme işlemi diğer yöntemlere göre daha ekonomik ve daha pratiktir. Pratik ve kolay bir tekniğe dayanan boyasız göçük tamirinde aracınız gün içerisinde teslim edilir.

Boyasız göçük düzeltme işlemi boya istemeden göçük bulunan bölgenin özel aletlerle çekilmesine dayanır. Bu işlem sonucunda araç eski haline çok kısa surede dönmektedir.

Elbette boyasız göçük tamirinde dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur. Bu durumlardan birisi de; aracın boyasında bir kaybın söz konusu olup, olmadığıdır. Eğer, araç boyasında hasar varsa boyasız göçük düzeltme işlemi yapılmaz. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse araçlarda yüzde 99 oranında başarı sağlanır.

Araçlarda dış darbeler nedeniyle görülen göçükleri eski haline döndürme işlemi sayesinde, boyasız onarım ve değer kaybının önüne geçmek mümkün.

1 Yorum

  1. Kaç gündür bu yöntemi araştırıyorum bu kadar açıklayıcı yazan yok. Teşekkürler sonunda sizin sayenizde öğrenebildim.

Bir cevap yazın