Bitcoine Yatırım Yapmak Mantıklı mı?

Bitcoine Yatırım Yapmak Mantıklı mı?

Sizler de dikkat etmişsinizdir ki, artık bitcoini hayatımızın birçok yerinde en azından ödeme aracı olarak kullanır duruma geldik. Bunlara örnek olarak devasa bir hacme sahip olan Steam platformunu gösterebiliriz. Müşterilerinin ödeme yapabilmelerine bir seçenek olarak bitcoini getirmelerinde etkili olan faktör şüphesiz ki bu teknolojinin gelecekte önemli bir yerde olacağına inanmalarıdır. Böyle büyük firmalar bile kripto para dünyasına yavaş yavaş girerken bitcoine yatırım yapmak mantıklı mı sorusu birçoğumuzun hemen aklına gelmiş olsa gerek. Aslında buna net bir cevap vermek cidden çok zor, ancak burada karar tamamen sizin bu teknolojinin gelecekte insanoğlunun hayatında daha çok yer edinip edinemeyeceğine inanmanızdan geçtiğini söyleyebiliriz.

Birçok bitcoin ve kripto para uzmanına göre bitcoin ilerleyen yıllarda insanların birçok alanda işe yarayacak ve bu sayede de şuanda olduğu değerden kat ve kat daha değerli olacak. Bu fikir kulağa çok hoş görünüyor ancak altını biraz daha doldurmak gerek. Sahip olduğu teknoloji sayesinde insanların çok hızlı ve tamamen anonim bir şekilde birbirlerine para gönderip alabilmesine olanak sağlayan bitcoin, artık bitcoin ATM noktaları sayesinde bu işlemi çok daha kolay bir şekilde halka sunabiliyor. Yeni bir girişim olan bitcoin ATM noktaları henüz ülkemiz için yabancı bir kavram diyebiliriz. Şuan için sadece İstanbul’da bir AVM içerisinde bulunmaktadır. İnsanlar bu ATM üzerinden anında bitcoin alabilir veya satabilirler.

Fiyat olarak sürekli değişken bir yapıya sahip olan bitcoin, yatırımcısını çok kısa bir süre içerisinde sevindirme veya üzme potansiyeline sahip. Ancak birçok bitcoin yorumcusuna göre bitcoin, şuanda gelecekteki değerinden çok daha alt bir değere sahip olarak görülmekte. Bu yüzden de bitcoine yatırım yapmak bu kişiler için oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Ülkemizde de bu fikri savunan ve umut eden birçok irili ufaklı bitcoin yatırımcısı olduğu bilinenler arasında. Artık tarla veya çeşitli mülk alarak değerlenmesini beklemek yerine insanların bitcoin alıp gelecekte değerlenmesini bekledikleri bir dünyanın içerisine gittiğimiz fikri bile oldukça çılgınca gelirken insanların böyle bir teknolojiye milyonlar yatırması hala birçok kişi tarafından garipsenmektedir. Sizler bitcoinin gelecekteki konumu hakkında olumlu düşünceler içerisindeyseniz en azından kaybetmekten korkmayacağınız miktarlarda parayla da olsa bu çılgın teknolojiye yatırım yapabilirsiniz.


9 Yorum

  1. Bence bitcoine yatırm şimdilik mantıklı gözükmüyor. Piyasa biraz daha belirgin hale gelince olabilir.

  2. Bitcoin sürekli yükselmekte olan bir kripto para evet fakat değeri artık çok yüksek olduğu için genç yatırımcıların çok fazla kar edebileceği bir coin olmaktan çıktı. Zaten geçen sene olan yükselmeler yüzünden parayı götüren götürdü diyebiliriz. Benim tavsiyem alt coinlere odaklanmak. Güzel yatırımlar ile altcoinlerden güzel paralar kazanılabilir.

  3. Bir forumda altcoinler ile ilgili bir paylaşıma denk gelmiştim. Forum sahibi bey ileride çok yükseleceğini düşündüğüm coinler diye bir konu açmıştı. Bende bilgim olmadığı için o coinlere tüm paramı yatırdım bölerek. Sonrası hüsran tabikide başlarda arttı ama daha da artar diye beklerken çakılmıştı. O yüzden kesinlikle araştırmadan bu işlere girmeyin.

  4. Uzun süredir bitcoin e ve alt coinlere yatırım yapan birisi olarak söyleceğim. Bitcoin e artık yüklü miktarda yatırım yapmıyacaksanız fazla kazanamazsınız. Fakat altcoinlerin değerleri daha düşük olduğu için yapacağınız yatırımlar daha fazla değer kazanacaktır. Zaten bitcoin değeri arttıkça altcoinlerin değerleri de otomatik olarak artıyor. Artı olarak altcoinlerin kendi yaptıkları anlaşmalar ve yatırımlar sayesinde kendi kendilerinin değerlerini de arttırabiliyorlar. Bu yüzden 1 taşla 2 kuş olayını benzetebiliriz olayı.

  5. Şu gün itibariyle Bitcoin'in gerçekten kâr ettirip ettirmeyeceğini kestirmek çok zor. İlk başlarda yatırım yapanlar güzel kazançlar elde etti ancak artık pasta payı çok büyüdü. Bitcoin'e yatırım yapmaktansa bu işi güzelce takip edip alt coinlere yönelirdim. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

  6. O kadar eleştiriye ve tartışmaya rağmen yükselmeye devam eden bitcoin e yatırım yapmak bence akıllıca. Bizzat kendimde yatırım yapmış birisiyim. Geçen sene bir anda 4 bin lira seyirlerine ulaşmışken daha fazla artacağını düşünerek yatırım yaptım. Sadece 1 ay sonra 70 bin lira gibi yerlere ulaştı. Daha fazla artabilir mantığıyla beklettim ama düşmeye başlayınca hemen 67-66 bin lira civarlarındayken bozdurdum. Baya karlı bir alışveriş oldu benim için.

  7. Arkadaşlar hepinize önerim etherum ve moneroya yatırım yapın derim. Çok güzel ilerliyorlar ve devam da ediyorlar. Aynı zamanda doğru sistemi topladığınızda evde bile kazabileceğiniz madenlerdir. Tabi elektrik masrafını düşünerek yapın. Ben bizzat bu işe yatırım yapan biri olarak güneş panelleri alarak destek sağladım. Bu sayede elektrik işini halletmiş oldum. Biraz maliyetli bir iş ama kazancıda iyi 🙂

Bir cevap yazın