Biraz Bağımlı Biraz Bağımsız Faroe Adaları

Faroe Adaları'nda Nerede Kalınır?

Faroe Adaları, herhangi bir yerden uzakta sakin bir tatil yapmanız gerekiyorsa, kesinlikle gidilecek yer listenize eklemeniz gereken bir ülke. Adaların sizi büyüleyeceğinden emin olabilirsiniz. Büyük kayalıkların tepesindeki göletleri gördüğünüz ve yakınınızdaki keçi ve koyunları gördüğünüzde kendinizi mutlu hissedebilir. Burada ata binebilir, uzun yürüyüşlerle adaları keşfedebilir ve diğer küçük adaları tekneyle ziyaret edebilirsiniz. Dahası, balıkçılık noktalarına gidip kiralama noktalarından araba kiralayabilirsiniz.
Faroe Adaları'nda neler yapılır? Faroe Adaları hangi ülkede? Faroe Adaları'nın coğrafi konumu nasıl? Faroe Adaları'nın coğrafi özellikleri nelerdir?

Adada müzeler ve manastırlar var. Ziyaret etmek için birçok yer var. Hepsini görmek için en az 3 güne ihtiyacınız var. Alanın küçük olması sizi yanıltmasın. Görülecek yerlerden bazıları hemen gezilecek yerler değil. Böylece etrafı seyrederek çok fazla zaman geçirebilirsiniz. Sakinlerin çoğu kara taşımacılığını tercih ediyor, bu yüzden çok sayıda araba olmasına şaşırmayın. Bu adalar kirlilikten ve gürültüden mümkün olduğunca uzaktır. Ayrıca, bazı yerlerde çim evlerle kaplı çatılar görürseniz şaşırmayın. Doğa ile bütünleşmek için bu gelenek uzun zamandır devam ediyor.

Faroe Adaları'nda Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Faroe Adaları doğal güzelliği ile dikkat çekiyor. Muhteşem doğa ile uzanan yeşil yamaçlar size huzurlu bir güzellik getiriyor. Başkent Turshavn, küçük olmasına rağmen bir şehirde olabilecek neredeyse her şeye sahip. Adalar doğa ve kültür severler için eşsiz bir konumda. Bunlarla birlikte Faroe Adaları'ndaki yürüyüş, tekne turları, yol gezileri ve ziyaret gibi çeşitli etkinliklere katılabilir Faroya Fornminnissavn, Kirkjubaur, Listasavn Faroya ve Vestmanna Kuş Kayalıkları gibi yerleri gezebilirsiniz.

Faroya Fornminnissavn: Hoyvik banliyösünün 3 km kuzeyinde iki alandan oluşuyor. Viking Çağından büyük bir koleksiyon 19. yüzyıla kadar olan izlemeler, alt katta bir hazine odası var. İkinci kısım ise eski telefonları içeriyor, clockwork alarm saatleri ve özel çiftlik evleri.

Kirkjubaur: Orta Çağ'da adanın piskoposluk merkezi olan Kirkjubaur, bugün ahşap ve taş dağ evleriyle dikkat çekiyor. Bu evler, 18. yüzyıldan günümüze Faroe'nin yaşamını yansıtan öğeler sergiler. Bu dağ evleri genellikle yaz aylarında turistlere açıktır.

Listasavn Faroya: Bu Faroe Adaları'nın ulusal galerisi muhteşem bir parkta yer almaktadır. Birçok iş modern ve çağdaş sanat da dahil olmak üzere buraya getirildi. Resimler, ünlü ressamlar Samal Joensen-Mikines ve William Adadan Heinesen de burada sergileniyor.

Vestmanna Kuş Kayalıkları: Burası tekne turları tarafından ziyaret ediliyor. Faroe'in en ünlü yerlerinden biridir. Hava durumuna göre turlar planlanıyor. Bu konuda çok dikkatli oldukları söylenebilir.

 

Bir cevap yazın