BİR ŞEREFİ OLMALI İNSANIN !

Bir şerefi olmalı insanın,
Bir namusu, bir de nefes aldığı topraklar üzerindeki vatan sevgisi.
Bunlardan birinden yoksun ise bir insan, o topraklar üzerindeki aldığı her nefes haramdır...
Adrese teslim bir mesajda, önsöz olarak böyle bir giriş yapmak isabet olmuştur sanırım.


Gel gelelim;

624 yıllık Osmanlı İmparatorluğumuzda dahi, hiç bir savaşta dışarıdan darbelerle savrulmadık, dağılmadık. Hep içeriden, içeriye kaybettik. Başka bir deyişle kalelerimiz hep içeriden fethedildi.
Sizce bu bizlere bir şeyler anımsatmıyor mu ? Şu an ki hâl üzerine...
Zamanlar farklı şahıslar farklı ama senaryo aynı. Yine aynı senaryo itina ile profesyonelce oynanmakta. Hem de göz göre göre, pervasızca.

Mesaj alıcıya teslim edildi mi bilemiyorum ama güncellemekte fayda var öyle değil mi ?

Ey içimizdeki Ruslar, içimizdeki Fransızlar, içimizdeki batı hayranları ...

Sözde yazarlar, çizerler ...
Sözde aydınlar, sözde çağdaş geçinen zavallılar...

Hepiniz 'sözdesiniz', çünkü özde bir şeyiniz yok.
Hepiniz işinize geldiği gibi umarsızca fitne sebebi oluyorsunuz. İster dolaylı yoldan, ister dolaysız yoldan. Çünkü ülkemizdeki milyonlarca insana ulaşma imkanına sahip olan sizler, olaylardan bi'haber olan insanların bilinç altına hükmediyorsunuz. Hiç kimse sizlerin düşüncelerine ortak olmak bir kaideymiş gibi sizlerin saçma sapan fitnelerine inanmak zorunda değil !

İdeolijisi meçhul olan insanlar, sevdiği ve takip ettiği insanların ideolojisini ister istemez, içten içe kabulleniyor. Kabul etmese bile bilinç altında bir yakınlık oluşuyor. Ve bu şekilde yanlış bilgiler, asılsız haberler alıp başını gidiyor. Sonrasında ise neyi savunduğunu bilmeyen, Avrupa hayalleriyle yanıp tutuşan, Avrupa-i hayat tarzını kendisine moda edinmiş ve ülkesine düşman kesilen nesiller meydana geliyor. Asıl korkulan ise öyle bir sekteye uğruyoruz ki, içimizdekiler mi düşmanlık yapıyor yoksa dışımızdakiler mi diye sormamak elde değil ..Çok merak ediyorum.
Hiç abartısız ... (Allah korusun)

Acaba yarın savaş çıksa, harbe gitsek namlularınızın ucu düşmanlarımıza mı yoksa "düşmanı olduğunuz" ülkemizdeki insanlara mı, yani bizlere mi doğrulur ?
O derece şaşırtıyorsunuz artık. Dünyada hangi ülke vardır ki kendi içindeki düşmanları dışarıdaki düşmanlardan daha yıkıcı olsun.

Şaka gibi !

1-0 yenik başlıyoruz mücadeleye.
Hemde kocaman bir "1-0" ...

Ne kadar utanç verici ve ne kadar hayret verici bir durum öyle değil mi? İnsan ister istemez hayal kırıklığının verdiği psikoloji ile resmen yıkılıyor. Oysa ki bir ülkede ırk, din, dil, renk ne olursa olsun dış güçlere, düşmanlara karşı birlik ve dirlik sağlanıldığı vakit, işte o zaman bizlerin yahut düşmanlarımızın azlığı veya çokluğu, gücü yahut varlığı önem arz etmiyor. Çünkü bizlerin az olup düşmanlarımızın çok olması bizleri zerre miktarı tedirgin etmemesi gerekir. İnancımız noktasında bizlere böyle düşünmek yaraşır ve biliriz ki, Allah bizimle beraberdir.

Dursun Ali Erzincanlı bir şiirinde ne de güzel ifade ediyor. "Çünkü Müslümanlar kafa sayısı ile değil, kalp sayısı ile öndedir" aynen öyle. Biz bu hassasiyet ve iman penceresinden olaylara baktığımız vakit sırtımız yere gelmez.

Hatırlayın…

Dün Bedir'de, Hendek'de Kutül Âmare’de, Çanakkale’de nasıl galip geldiysek bugün de yarın da aynı inanç ve teslimiyetle gâlip gelebiliriz. Yeter ki inanmaktan vazgeçmeyelim. Çünkü inanıyorsak Allah katında üstün olan bizleriz. İnanıyorsak galip gelecek bizleriz.

Çünkü; Zafer inananlarındır !

Korkaklara, hainlere ve hasım yandaşlarına yer yoktur saflarımızda. Ancak, inanıp bizimle beraber düşmana karşı dik duranlar müstesna ! Hayatta herkes şerefi ve haysiyeti için yaşar. Kimine göre bu böyle olmasa da bu tam olarak böyledir.

Selamlar olsun, selamlar olsun ümmet, insanlık vizyonuyla yaşayanlara, tavır alanlara...

"" -40 derece soğukta bile çoluk çocuk demeden; vatanını, şerefini, haysiyetini, namusunu koruyan ve kollayan ecdadın torunlarından, gazı kesilecek diye üşümekten korkan, şerefini ve haysiyetini yitirmiş, düşmanlarımızdan medet umar hâle gelmiş zihniyete yazıklar olsun... ""


Fatih Sultan Mehmed Han ve Selahaddin Eyyûbi'nin torunlarına da selam olsun...

Hak ile batılın savaşı kıyamete kadar sürecektir. Bu davaya sahip çıkan tüm güzel yürekli insanlara selam olsun...

Esselamû Aleyküm !

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

1992 Ankara Doğumlu olan Çevik, Kamu Yönetimi mezunudur. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ankara İl Teşkilat Koordinatörü yardımcısı ve KUTAD Ankara Koordinatörü olarak STK Görevlerini yürütmektedir. Çeşitli sitelerde köşe yazısı yazar ayrı zamanda bir kitap çıkarma hazırlığındadır. Gitar & Bağlama çalıp, şarkılar söyler. Şiir okur, araştırır, durmadan üretme hevesinde kendini geliştirme gayretindedir. Açık ve Net'in koordinatörü ve yazarıdır.

Bir cevap yazın