BİR RÜYA GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR! TÜRKİYE 2026 KIŞ OLİMPİYAT OYUNLARINA KİTLENDİ...

 

Türk kayağı, ilk olarak 1935 yılında 'Dağcılık ve Binicilik Federasyonu bünyesinde faaliyet göstermeye başladı. 1936 yılında Kış Olimpiyatları'na katılmak için ise federasyonun adı 'Dağcılık ve Kış Sporları' olarak değiştirildi. 1939 yılında şimdiki adını alan Türkiye Kayak Federasyonu, 1936'da ki arzusunu bir üst kademeye taşımak için yoluna büyük bir hızla devam ediyor.

Artık Türkiye tarihinin en büyük spor organizasyonlarından biri için kolları sıvadı 2026 Kış Olimpiyat Oyunları. Köklü tarihinin verdiği gücü, 2014'ten sonra yeni bir vizyonla harmanlayan Türkiye Kayak Federasyonu, bir hayali daha gerçeğe dönüştürmek istiyor. Kısa sürede atılan dev adımlarla, bu büyük spor organizasyonuna ev sahipliği yapmak için tüm Türkiye bir yürek oldu.

 

 

19 Nisan 2014 yılındaki seçimler sonunda Türkiye Kayak Federasyonu başkanlığına seçilen Mehmet Eroğlu Yarar'ın daha ilk günden ortaya koyduğu vizyonda yuvarlamaya başladığı kartopu adeta bir çığa dönüştü.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği destekten sonra artık bu hayal gerçeğe dönüşmeye çok yakın.

Ev sahipliğini almamız halinde Türkiye kayağını ve Türkiye'de kayağa bakışı derinden etkileyecek olan 2026 kış olimpiyat oyunlarının adaylığına giden süreç kolay olmadı. 3 sene gibi kısa bir sürede tamamlanan projeler, bugünden bakılınca kolaymış gibi duran zorlu sürecin yapı taşları oldu.

Türkiye, 21 Ocak 2018'de dünyanın en iyi Snowboard sporcularını ağırlayacak. Fıs Snowboard Border Cross dünya kupasının 5. ayak yarışları sporcular için 2018 Olimpiyat Oyunları öncesindeki son eleme yarışı olmasının yanısıra Türkiye içinde önemli bir eşeğin aşılmasını sağlayacak. 2026 Olimpiyat Oyunları vizyonu ile ilerleyen Türkiye, kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapılması için geçerli olan Dünya Kupası yarışmaları düzenlemek gerekliliğini, bu yarışlar sayesinde tamamlanacak.

 

 

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Erzurum bir büyük organizasyonun daha ev sahipliğini üstlenecek.Snowboardun en iyileri, Türkiye Kayak Federasyonu'nun ortaya koyduğu 2026 Olimpiyat Oyunları ev sahibinin merkezi olan Erzurum'da birbirlerini geride bırakmak için kıyasıya mücadele edecekler. FIS Snowboard Border Cross dünya kupasının 5.ayak yarışları 21 Ocak 2018'de gerçekleştirilecek.

Erzurum'daki Snowboard Boarder Cross Dünya Kupası yarışı, Türkiye'nin 2026 Kış Olimpiyat Oyunları vizyonu için önemli bir dönemeç. Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapılması için Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonası yarışmaları düzenlemek gerekliliği, bu yarışlar sayesinde tamamlanacak.

2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları öncesindeki son eleme yarışması olan bu organizasyona, yaklaşık 25 ülkeden 200 sporcu ve teknik adamın katılması bekleniyor. Olimpiyat kotasını almaya çalışan milli sporcular Muhammed İkbal Yılmaz ve Muhammed Cem Boydak da ilk defa ülkemizdeki bir dünya kupasında start alacaklar.

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın