Bebeğinizle Tatile Çıkarken Yanınıza Almanız Gerekenler Nelerdir?

Bebekli Tatilde Valizde Olması Gerekenler

Sıcakların iyice hissedildiği bu aylarda, bebekli aileler için, tatile çıkıp çıkmamaya karar vermek ayrı bir stres unsuru haline geliyor. Bu durumdaki ailelerin, bebeğin de bir birey olarak sosyal hayata dahil edilmesi gerektiğini unutmadan doğru bir hazırlıkla,  tatil yapabileceklerini bilmesi gerekir. Peki bebekli aileler tatile giderken yablarına alabileceği eşyalar nelerdir? İşte www.acikve.net olarak bu yazımızda bu konuyu işledik. Şimdiden iyi tatiller.

Öz Bakım Malzemeleri

Bebeğin alt değişimi için yeterli miktarda bebek bezi çantanızda olmalı. Bunun yanında ıslak mendil, kurulama bezi ve kağıdı, pişik kremi, bunlardan başka bebeğim  banyosu için lifi, sabunu, şampuanı, tırnak makası, diş fırçası, diş macunu gibi ihtiyaçları da tatil çantanıza  koymayı unutmayınız.

Kıyafetler

Tatil için nereyi tercih ediliyorsa o bölgenin iklim koşullarına göre açık renkli ve pamuklu kıyafet almalısınız yanınıza. Hava serin olabileceğinizi de düşünerek uzun ve kalın giysileride valizinizun bir köşesine koymayı unutmayın. Bunu yanı sıra güneşten korunmak için şapka ve sandalet ayakkabınızı da yanınıza alınız.

Yemek Malzemeleri

Emziren anneler ek gıdaya henüz daha geçmedilerse açık alanlarda bebeğini rahatça emzirmek için emzirme önlüğü veya şal gibi üstünü kapatacak herhangi bir şey koymaları gereklidir. 6 ay sonrası bebekler için kolay taşınabilecek bardak, termos, tabak  aynı zamanda mama ve küçük kavanozlarda yemekler  alıp kullanmanız da kolaylık olacaktır.

Oyuncak

Bebeklerin yolda, seyahat sırasında  ani ağlamalarını durdurmak için oyuncuların yanınıza almanız çok iyi olacaktır.

Mesela, renkli ve hareketli oyuncaklar, kitap ya da toplar,  bebeğinizi durdurmak için en iyi tavsiyelerdir.

Denizde yüzdürmek istiyorsanız bebeğinizine göre uygun kolluk ve can yeleğini de yanınızda bulundurmanız, bebeğinizin tatil keyfine önemli katkı sağlamış olacaktır.

İlk Yardım Çantası

Tatil öncesinde acil durumlar da göz önünde bulundurularak sağlık sigortasıyla bilgi ve kimliğini de yanınıza almayı unutmayınız.

Pişik kremi başta olmak üzere, yanık kremi, batticon, steril gazlı bez, yara bandı, ateş ölçer cihazınız, ateş düşürücü fitil ve şurup gibi ilaçlar acil durumlarda size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Güneş ışınlarından da korunmak için güneş kremi bebeğinizin cildine uygun olan SPF 30 ve üzeri koruma faktörlü kremle losyonu tatilde en önemli malzemeler arasında yer alır.

Taşıma Malzemeleri

Yolculukta ve tatilde bebeğinizi rahat taşıyabileceğibiz, puset, siling, oto koltuk gibi ihtiyaçlarda bebekli aileler için büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

 


Bir cevap yazın