Badem Maskesi'nin Cilde Faydası ve Hazırlanışı

 

Badem içerdiği bol miktardaki E vitamini nedeniyle cildi besleyici özelliğe sahiptir. Ciltteki kırışıklıkları önlemeye yararlı olan antioksidanları barındıran badem, yüzdeki lekeleri giderecek pürüzsüzlüğü sağlar. Bal ise cildin parlaklığını ve yumuşak olmasını sağladığından dolayı şimdiki yazımızda bal ve badem den oluşan evinizde çok rahat yapabileceğiniz cilt maskesini sizler için paylaşıyoruz.

Malzemeler: Badem, gül suyu, yumurta akı, bal

Hazırlanışı:

İki avuç kabukları ayıklanmış badem, dövülerek un haline getirilir.

Hazırlanan badem ununa bir çorba kaşığı süzme bal ve yumurtanın akı çırpılmadan ilave edildikten sonra bu karışıma, krem haline gelinceye kadar gül suyu ilave edilerek yoğurulur.

Elde edilen badem kremi; yüzde oluşan sivilce, akne, kızarıklık ve kırışıklıkları gidermede maske yapılarak uygulanır.

Bu maskenin ayrıca yüzde oluşan çiller ve güneş lekesi tedavisinde de etkin yararı vardır.

Bu maskeyi haftada bir defa uyguladığınızda cildinizdeki değişiklikleri fark edeceksiniz. Ayrıca bu karışımı saçlarınızda kullandığınız da daha parlak güçlü saçlarınız olduğunu farkedersiniz.

 

 

Www.acikve.net
Www.instagram.com/acikvnet
Www.twitter.com/acikve_net
Www.facebokk.com/acikvenet

 


3 Yorum

  1. Taktiği uygulayan yöntemi deneyen birileri var mı acaba bende denemek istiyorum eğer faydalı ise biri denediyse lütfen bana ulaşsın yoruma cevap olarak

  2. Badem Maskesi’nin Cilde faydası oluyor mu gerçekten çünkü bunu bi kaç yerden daha duydum eğer doğruysa uygulamak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın