ANNE ADAYLARI, BU FİLMLER TAM SİZE GÖRE

 

9 ay sürecek bir serüvene çıkıyorsunuz... Bu serüvende size ilham olacak, zihninizde ve bedeninizi stresden uzaklaştıracak film önerilerinizi göz atmaya ne dersiniz?

Gebeliğiniz süresince kaliteli vakit geçirmek size , dolaylı yoldan da miniginize mutluluk verecek...
Özel Sinema Kulübü Sinemia tarafından sizler için listelenen beş film önerisiyle belki de kendi hamileliğinizden kesitler bulacaksınız .
İyi seyirler .!

UZAKLARA GİDELİM ( AWAY WE GO , 2009) 


Film ilk çocuklarını bekleyen ve mevcut yaşam koşullarından memnun olmayan genç çift Burt ve Verona'nın yerleşip, kuracakları ailenin köpeklerini alabilecekleri ve çocuklarının büyütebilecekleri en ideal yeri aramak için Amerika'yı dolaşmalarını anlatıyor. Hamileliğin birey ve aile için engel olmasından ziyade , kişiyi ideali aramaya yönlendiren en iyi sebep olması durumunda bir yol hikayesinin içinde irdeleniyor.

JUNO (2007)


Kafası karışık, sevimli müziksever bir lise öğrencisi olan Juno , an sıkıntısı ve merak sonucu, okuldan arkadaşı Bleeker ile yatmaya karar verir. Ancak hiç düşünülemeyecek zamanda bir bebek sahibi olması gibi beklenmedik bir durum ,bu can sıkıntısının neticesi olacaktır! En yakın arkadaşı Leah ile bu konuya bir çözüm bulmaya karar verirler. Bebeği 9 ay boyunca karnında taşıyacak ve onun varlıklı bir aileye verecektir. Sorumsuz serseri, ve kaçık Jono'nun , beklenmedik hamileligi , sorumluluk sahibi , bilmiş ve ayakları yere basan bir kadına dönüşmesini sağlıyor, biraz erken olsa da .

APAÇIK ÇOCUK ( OBVİOUS CHİLD, 2014) 

Yirmili yaşlarında , umut vaat eden bir komedyen olan Donnas Stern ' in mizah yeteneği , kendi hayatının parçaların oluşturan küçük ayrıntıları gözlemlemesinden ileri gelir. Güldürü malzemesi olarak genellikle kendi gündeliklerine, bilhassa da cinsel hayatını kullanmaktadır. Ancak bir gün tek gecelik bir ilişkinin ardından hamile kaldığında fark ettiğinde kendini daha önce aklının ucundan dahi geçiremeyecegi bir durumda bulur.

DOKUZ AY ( NİNE MONTHS , 1996)

Samuel ve 5 yıldır birlikte olduğu bale eğitmeni sevgilisi Rabecca' nın romantizmin doruklarında seyreden mükemmel bir ilişkileri vardır. Ancak ilişkisi Rebecca ' nın hamile olduğunu açıklaması ile sarsılacaktır. Çocuk psikiyatri olarak çocuklarından bunları Samuel, bebeğin dünyaya gelmesini istemez ancak kız arkadaşı doğurmakta kararlı davranacaktır. Çiftin Ayrılık kararının ardından olaylar bambaşka bir yöne doğru ilerleyecektir .

BRİDGET VANES'S BABY ( 2016)

Önceki filmlerden de tanıdığımız, hangi adamı sevdiğine ya da hangi çorabı giymek istediğine karar veremeyen ve 30 yaşındayken hayatta kalmanın en zor şey olduğunu düşünen ana karakterimizin , 40 ' lı yaşlarında ve 10 yıl geri adım atmış halinde nasıl yaşadığını gözlemliyoruz. Ama hayatımda tek bir farkla , hamile olmasıyla... karakterinde gelgitleri olan, kendi ayakları üzerinde duran ve tek başına çocuk büyütmek üzere olduğunun farkına varan bir Metropol kadını nasıl hayatta kalır sorusunun cevabını bakalım filmden söke söke kopara bilecek miyiz?

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 

Bir cevap yazın