AKILLI ŞEHİRLER, WORLD CİTİES CONGRESS İSTANBUL'DA BULUŞUYOR

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan World Congress İstanbul, dünyanın dört bir yanından akıllı şehirleri ve yöneticilerini 17-19 Nisan tarihleri arasında bir araya getirerek, yarının şehirlerinimercek altına alacak.

Akıllı şehirler dönüşümü kamu ve özel sektörün sürdürülebilirlik alanında en önemli gündem maddelerinden biri haline gelirken, Türkiye'yi bu alanda bekleyen fırsatlar ve açılması gereken unsurlar dünya genelinde 12 ülke,  120 şehir, 102 teknoloji üreten firma  ve 140 dan fazla konuşmacının katılımıyla 17-18-19 Nisan 2018 tarihleri arasında World Cities Congress İstanbul'da konuşulacak.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, uluslararası fuar organizatörü UBM tarafından düzenlenen World Congress İstanbul' 18'e Türkiye'den ilgili bakanlıklar, büyükşehir belediyeleri ve ilçe belediyeleri katılırken;Kuzey Afrika ve Ortadoğu Bölgesi ile Rusya ve Türki Cumhuriyetler Bölgesi'nden akıllı şehirler konusunda kendi vizyonlarını belirleyip,çalışmalara başlamış olan Belediyelerde katılım gösterecek. Gelecekte dünyamızın  nasıl şekilleneceğini üzerine fikirlerin, projelerin ve tasarımların ele alınacağı teknoloji platformunda 10 bini aşkın sektör profesyonel ağırlanacak. Viyana, Paris, Londra,Berlin,Toronto,New York,Tokyo,Kopenhang,Hong Kong Barcelona olmak üzere dünyanın dört bir yanından 10 akıllı şehrin belediye başkanları ve yöneticileri de kongreye katılacak.

Akıllı şehirler dönüşümüne öncülük eden sektörlerin temsilcileri enerji ve çevre, toplum ve yönetişim,akıllı şehir ekonomisi,toplu ulaşım,büyük veri ve güvenlik gibi konu başlıklarıyla World Cities Congress İstanbul'da yerini alacak. Kongrenin ilk gününde akıllı şehir stratejileri masaya yatırılırken,ikinci gün gerçekleşecek Yenilikçi Teknolojiler, Dijital Dönüşüm ve  Ekonomi, Akıllı ve Sağlıklı Yaşam, Dijital Girişimcilik gibi oturumlarda bu stratejilerin hayata geçirilmesi için gerekli unsurlar tartışılacak. World Cities Congress üçüncü gününde ise sürdürülebilir Çevre Politikaları,Akıllı Şehirlerde  Enerji Yönetimi, Büyük veri ve Siber Güvenlik, Akıllı Şehirlerde Sosyal Politikalar ve Yönetişim gibi  konu başlıklarıyla  ziyaretçilerin akıllı şehirlere ilişkin beklenti ve görüşlerinizenginleştirecek. Kongrede Ayrıca Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'daki akıllı şehir uygulamaları katılımcılarla paylaşılacak.

 

 

UBM İstanbul World Congress Marka Direktörü Esin Aslıhan "Şehirlerimizde ki yaşam kalitesini arttırmak, bunu yaparken de kaynaklarımızı verimli kullanmak ve sürdürülebilir şehirler tasarlamak ana fikrinden yola çıkarak World Cities Congress İstanbul planladık. Teknoloji üreten firmalar,şehir yönetim birimleri, sivil toplum kuruluşları, dünyadan akıllı şehir örnekleri Organizasyon omurgasında oluşturuyor.   İstanbul gibi kıtaları birleştiren güzel bir şehir ile başlayan akıllı şehir dönüşümü hem ülkemizdeki diğer şehirlere hem de komşu coğrafyamızda örnek olacaktır." dedi.

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın