AKILLI MUTFAK CİHAZLARI

Telefonunuzla, bir uygulama üzerinden yemek sipariş vermeyi gerektirmeden yemek pişirme yöntemleri var. Yemek yapmayı ve teknolojiyi seviyorsanız, bağlantılı ev aletleri ve mutfak cihazları, akıllı eviniz için ideal araçlardır.

DAHA AKILLI PİŞİRİN

Pişirme işleminin bazı kısımlarını otomatikleştirebilir, yemeğinizin ilerleyişi hakkında sizi güncel tutabilir veya bir tarifi doğru şekilde uyguladığınızdan emin olabilirsiniz.

Akıllı mutfak gereçleri, herhangi bir mutfak cihaz grubu gibi çeşitlidir. Fırınlar gibi geniş, çok amaçlı cihazlar da vardır,kahve makinaları gibi özel ama yaygın araçlar da. Ve daha önce duymamış olabileceğiniz ama daldır a tipi karıştırıcılar gibi onlarsız nasıl yaşadığınızı bilmediğiniz benzersiz ama inanılmaz kullanışlı aletler de var. İster mutfakta kullanın ister sadece kahve veya tost yapın, mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak pek çok cihaz var.

YARARLI CİHAZLAR

Mutfağınızı daha akıllı hale getirmek için cihazlarınızı değiştirmeniz gerekmez. Ucuz ve kullanımı kolay cihazlar, pişirmenizi geliştirebilir ve temizlemede size yardımcı olabilir. Genellikle 100 doların altındalar ve onları kullanmadığınız zamanlarda mutfak dolapların da dururlar.

Fırında yemek pişirmek ve İçecekleri karıştırmak için, eğlenceli ve kullanışlı cihazlar var. Doğru içerik oranlarını kullandığınızdan emin olmak için akıllı telefonunuz veya tabletiniz deki bir uygulama ile çalışan tartışarak bağlanabilirsiniz. Tartı, karıştırma kabını veya çalkalayıcıyı gerçek zamanlı olarak izler, ne kadar döküleceğini söyler ve hatta bir şeyden kazara çok fazla dökülme ihtimaline karşı ayarlamalar yapar. Uygulamalar yemek tarifleri ile dolular ve bunlara kendiniz de ekleme yapabilirsiniz. Bu arada bir mutfak termometresi, pişirme yaparken iki farklı yemeğin sıcaklığını ölçmek için kablolu problarını kullanarak Bluetooth bağlantısı ile izler. Sayıların yükselişini izlemek için tüm zamanınızı ayırmanıza bile gerek yoktur, çünkü mobil cihazınızdaki bir uygulama ile bağlantı kurduğunuzda, bir şeyin istenen sıcaklığa ulaştığını size haber verir.

 

VAKUMDA PİŞİRME

Vakumda Pişirme (Sous Vide ), yiyeceklerin vakumlama yoluyla havası tamamıyla alınmış naylon torbalar içinde düşük sıcaklıkta (50 C°) uzun sürede pişirme yöntemidir.

Bu yöntemle pişirilen yiyeceklerin hiç su ve yağ kaybı olmadığından lezzetleri mükemmel olmaktadır. Ancak pişirme derecesi düşük olduğundan yiyeceklerin sağlıklı hazırlanması için temizlik konusunda çok dikkat edilmelidir. Bu nedenle son yıllarda yeniden bazı tanınmış aşçılar tarafından gündeme getirilmesine rağmen yöntem sağlık açısından hala tartışmalıdır. Amerika'da bazı eyaletlerde lokantalarda kullanılması yasaktır. Vakumda Pişirme yöntemi evde yemek yapanlar arasında da son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Yöntemi kullananlar pişen yemeğin lezzetinin kıyas edilmez derecede üstün olduğunu iddia etmektedirler.

Vakumlama işlemi için özel bir vakum aleti gerekmektedir. Evlerde kullanımı yaygınlaştığından piyasada çeşitli model ve markalarını bulabilirsiniz.

 

MUTFAK TEZGAHI CİHAZLARI

Tezgahınız da yer varsa, tüm işi sizin için yapan yüksek teknoloji ürünü pişirme cihazları alabilirsiniz. Akıllı bir fırın, pişirdiğiniz yiyeceğe bakmak için bir kamera kullanır ve en iyi nasıl pişireceğinizi tam olarak belirler. Sıcaklığı veya zamanı ayarlamanıza gerek yoktur. Sadece yapmak istediğiniz yemek türünü onaylayan ve geri kalanını onun yapmasına izin verin. Pişen veya kızaran yiyeceğinizi izlemek için kamera da kullanabilirsiniz.

Yüksek teknoloji kadar olmasa da, bağlantılı airfryer fritöz, mutfak aletlerini e başka bir alet daha ekler. Havayla kızartma kızartmaya benzer gevrek bir dış yüzey üretirken, yiyecekleri hızlı pişirmek için ısıtılmış, sirkülasyonlu hava kullanır. Derin kızartma ile aynı değil, ama bir miktar yağ kullanımında ona yaklaşıyor, tavuk oyununu tamamen değiştirebilir.

 

BÜYÜK CİHAZLAR

Harcayacak paranız varsa, büyük cihazların akıllı versiyonlarını da alabilirsiniz. Büyük firmalar bir kaç yıldır bağlantılı buzdolapları ve fırınlar üzerinde çalışıyorlar. LG'in SmarthinQ dolabı gibi bazıları durumları kontrol etmenize izin veriyor, böylece düzgün bir şekilde çalıştığından ve yeterince buzunuz olduğundan emin olabiliyorsunuz. Samsung'un buzdolabı gibi diğerlerinde kendi dokunmatik ekranlarına sahipler ve eviniz için bir iletişim merkezi olarak işlev görebilirler, hatta içeride kamera bulunuyor, böylece alışverişe çıkarken neyin bittiğini görüyorsunuz.

Bu daha büyük akıllı cihazları fiyatları da yüksek, bir kaç bin lirayı harcamayı göze almalısınız. Bir yanlarıyla, tasarım, imalat kalitesi ve özellikler bakımından üreticilerin en son akıllı olmayan cihazlarına eş değer olma eğilimindeler. Paslanmaz çelik yüzeyler ve daha ucuz seçeneklerde bulamayacağınız diğer güzel dokunuşları bunlarda bulabilirsiniz.

 

 

Www.acikve.net
Www.instagram.com/acikvnet
Www.twitter.com/acikve_net
Www.facebokk.com/acikvenet

 


Bir cevap yazın