Ağrı Nedir? Vücuttaki Ağrılar Neden Olur? Vücuttaki Ağrıların Sebebi Nedir?

Ağrı: Bedendeki Mucize!

Ağrı Nedir?

Ağrı: Vücudun bir yerinde aniden oluşan ve yayılan insanın günlük hayatını olumsuz yönde etkileyen sıkıntıların vermiş olduğu bir sinyal mesajı olarak tanımlanır.

Modern tıbbın yaklaşımında vücudu hasta etmemek ilkesi yok gibidir. Oysa 19. yüzyılın tıbbî uygulamalarına gelinceye dek, bünyenin organlarını atmak değil, şu bedeni tedavi etmek esas alınırdı. Bugün ise bir organda araz ortaya çıktığında, hekimlerin ilk uygulaması, mümkünse o araza sebebiyet veren, o ağrıya yol açan uzvu veya organı kesip atmak oluyor. Vücutta bir şeylerin yanlış gittiğini göstermenin adı olan arazları gidermek için, ağrı yapan yeri yok ederek bütünü kurtaracağını zanneder. Hskbuki o ağrı, sigorta gibi tüm sistemin yanmasını önleyen bir mucizedir ki bize arızayı çok erken haber verir.

Evet, maalesef modern tıp, insan bedenine, bütüncül bakmayı kaybettiği için onu tedavi ediyorum derken daha da hasta ediyor ve fazlalık diye çıkarıp attığı bu organlar yüzünden bu bünyeyi, ilaç üreten firmaların bağımlısı haline getiriyor.

Oysa insan bedeni, bir organın kesilip atılmasını gerektirecek türden arıza çıkarmak üzere tasarlanmamıştır. Bedende bir arıza görüldüğü takdirde yine kendi içindeki mekanizmaların devreye girip o sıkıntıyı gidereceği şekilde yaratılmıştır bu yapı.

Irsî hastalıklar hariç (ki onların büyük bir kısmı, uzun süre devam eden yanlış beslenmeler ve birtakım veballer neticesinde insan genlerinde karar kılar) bütün hastalıkların sebebi hemen hemen aynıdır.

Yanlış beslenme

Ve tuhaftır insanın, sağlığına yeniden kavuşması yolu da hemen hemen aynıdır:

Kötü beslenmenin neticeleri olan vücuttaki yığılmaları açlıkla temizlemek ve doğru beslenmekle düzeltmek...

Konunun kilit noktası beslenme olarak kabul ettiğimizde hastalıkların asıl sorumlusu olarak da bizzat insan kendini bulacaktır. Hastalık, insanın kendi yanlışının doğal bir sonucudur. Çünkü Cenab-ı Hak bedene, onu hastalıklardan koruyacak öyle bir mekanizma yerleştirmiştir ki, bu mekanizmayı bozmak için insanın uzun süreli ve kasıtlı bir çaba sürdürmesi gerekmektedir.

Vücudda ağrı bize bir sinyal verir aslında. Vücuttaki bir yerde bir hastalık bir sıkıntı oluştuğunu bize önceden haber verir.

Vücuttaki Ağrılar Neden Olur?

Vücutta Ağrının Sebebi Nedir?

Vücuttaki ağrılar nasıl oluşur:

Vücuttaki ağrılar fiziksel ve psikolojik olarak ikiye ayrılır.

Ağrıların sebebi araştırmalar yapıldığında fiziksel bir sebebe dayanmadığı tespit edilmiş olup, vücuttaki ağrının tek sebebinin tamamiyle psikolojik sorunlar sonucu ortaya çıktığı görülmüştür.

İnsanın günlük hayatta yaşamış olduğu her türlü acı, sıkıntı, dert, üzüntü kişinin vücuduna girerek bir yerlerde yerleşir kalır. İçine atılan dertler, hep bastırılan anlatılamayan bu sıkıntılar sonucunda bir organda veya birçok organda birikim yapa yapa olumsuzluklar ve kötü enerjilerin birikmesi sonucunda vücudun bir yerinde bir ağrı ile ilk sinyallerini vermeye başlar. Ağrılar yavaş yavaş artarak devam eder. Sancı da eşliğinde başlar ve dayanılması çok güç bu ağrılar sonucunda kişinin hayatını olumsuz etkiler oluşturur. Bu şekilde olan kişiler bir uzman hekime en kısa zamanda başvurması ve ağrıya neden olan hastalığın bulunması gerekir ki erken tedavi edilebilsin.

Bir hadiste buyurur ki;

Peygamber Efendimiz Sallahu Aleyhi Vessellem buyurmuştur ki;

"Allah’ın şifasını yaratmadığı hiç bir hastalık yoktur."

(Buhari, Tıb,1; İbn Mace, Tıb, 1)

Ölümden başka her derdin devası vardır. Unutmayalım!..

Yüce Allah yarattığı kul ona güvenip dayanarak dua ederek Şafî ismiyle şifa için dua edilmesi gerekir ki Rabbim kulunun hiç beklemediği anda ona hiç ummadığı yerden bir kapı açar ve mucizeler verir mutlak. Allah'tan ümidininizi hiçbir zaman kesmeyin İnşaAllah....

Sağlıklı günler dilerim...

Yararlanılan kaynak: Can Boğazdan Çıkar

 

 


Bir cevap yazın