30 Ağustos 2020 Zafer Bayramı 98. Yıldönümü

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı Nedir?

30 Ağustos Zafer Bayramı 2020

26 Ağustos 1922'de başlayan, dört gün süren ve zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, İstiklal mücadelemizin en büyük zaferlerinden biridir. Zafer Bayramı olarak kutladığımız bu kutlu mücadele vatan topraklarımızın işgalci devletlerden temizlenmesinin başlangıcı olmuştur. Kurtuluş  Savaşı vatanımızın düşman işgalinden kurtulmasına yönelik en önemli zafer destanının yazıldığı büyük bir mücadele örneğidir.

Bu savaşta milletimiz, erkeğiyle kadınıyla, çocuğuyla yaşlısıyla, topyekün bir mücadele vermiştir. Özgürlüğün olmadığı tppraklarda dini yaşamın imkânsız olduğu bir gerçektir. Yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan ve hiçbir himayenin altına girmeden dini-diyaneti için her durumda canını ortaya koyan milletimiz, her daim aynı uğurda kanının son damlasına kadar mücadele vermiştir.

Uğruna kanını döküp canını verdiği bu topraklar için şehit ve gazi olan milletin evlatları olarak böyle bir gururu taşımak ancak bize bıraktıkları bu eşsiz vatana sahip çıkmakla mümkündür. Cihana adeleti ile ün salmış bir milletin varisleti
olan bizler atamızın örnekliğinde bütün dünyada adaletin ve barışın yeniden inşaası için gayret etmeliyiz.

98. yıldönümünde Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin.

 

 


Bir cevap yazın