28 Şubat davasında kimler müebbet hapis cezası aldı

 

İşte 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alanlar

28 Şubat davasında karar açıklandı.

103 sanık yargılanıyordu.

İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir ve Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 21 sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi.

İşte 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alanlar
'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırma veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs. Karar! Müebbet.'

28 Şubat sürecine ilişkin aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir’in de aralarında bulunduğu 103 sanığın darbe suçundan yargılandığı davada karar açıklandı. Engin Alan, Ergin Celasin, Erdal Ceylanoğlu ve Celalettin Bacanlı'nın da bulunduğu 68 sanık hakkında beraat kararı verilirken, ölüm nedeniyle 4 kişinin davası düştü.
2018

MÜEBBET HAPİS CEZASI ALAN O İSİMLER

İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir, Çetin Doğan, Kemal Gürüz, İlhan Kılıç, Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Dizdar, Çetin Saner, Erdoğan Öznal, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılıç, Hayri Bülent Alpkaya, Hikmet Köksal, İdris Koralp, Kenan Deniz, Muhittin Erdal Şenel, Vural Avar ve Yıldırım Türkeri'nin de aralarında bulunduğu 21 sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi.

 

Www.acikve.net

Bir cevap yazın