21 Günün Kaldırılmasını İsteyenlerden E-Dilekçe Kampanyası

Bedelli Askerlikte 21 gün eğitiminin kaldırılması ya da uzaktan eğitime çevrilmesini isteyenler E-Dilekçe kampanyası başlattı. Bu kampanya doğrultusunda TBMM’nin internet adresinde bulunan E-Dilekçe bölümünde, 21 günün uzaktan eğitime çevrilmesi için e-imzalar toplanmaya başlandı. 


Peki bedellide 21 günün uzaktan eğitime çevrilmesi için TBMM’de başlatılan E-Dilekçe imza kampanyasına nasıl katılınır? İşte aşama aşama yapılnası gerekenler www.acikve.net ‘te;

1) https://edilekce.tbmm.gov.tr/  adresine giriş yapıyoruz ve eğer daha önceden kayıtlı değilsek “kayıt ol” seçeğine eğer kayıtlıysak “giriş yap” seçeneğine tıklayarak giriş yapıyoruz.

2) Karşımıza çıkan sayfada “dilekçe komisyonu”na tıklayıp ardından yukarda solda “imzalayabileceğim dilekçeler” sayfasına tıklıyoruz.

3) Arama kutusuna “bedelli askerlik” yazıyoruz…

4) Karşımıza çıkan ‘BEDELLİ ASKERLİK’ kısa konulu yani “88309” nolu dilekçeyi imzalıyoruz…

Eğer siz de 21 Günün kaldırılması taraftarıysanız kampanyaya katılabilirsiniz…"Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen bir HİÇ ol. Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl çömleği tutan dışındaki biçim değil içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir." Hz. Mevlana

Bir cevap yazın