Kitap Tavsiyeleri

Kitap sevenler için okunması gereken kitap tavsiyeleri ile birlikteyiz...

DENEMEYİ DENİYORUM

Dr. Ebru Nurluoğlu; onu tanıyanların yakından şahit olduğu hayat felsefesini ve kendisi için tuttuğu hayat notlarını okuyucusu ile paylaşıyor. Okuyucuyu bir yandan sorumluluk bilincine diğer yandan da hayatı çok ciddiye almayarak onu ağırlaştırma becerisine davet ediyor. Yazar her şeye rağmen hayatı nasıl daha yaşanılır kılarız sorusuna muzip ve düşündürücü diliyle cevaplar veriyor.

GÖZÜN SERÜVENİ

Ürün Dirier, yeni kitabında, ışığın ve görmenin zihnimizdeki serüveninden hareketle varlığımızı ve bildiklerimizi sorguluyor. Aynı zamanda da okurunu şaşırtıcı, heyecan verici ve sürükleyici bir maceranın içine çekiyor.

ÖPTÜM SENİ

Çocuklukla karı-koca ilişkilerinin ele alındığı Öptüm Seni 'de Roald Dahl, insan doğasının karanlığını, var olduğunu kabul etmek istemediğimiz yönlerimizi ortaya çıkarıyor.Bunu hiçbir hikâyesinde eksik olmayan mizahla yapıyor. Öptüm seni de ki öyküler, sürprizli sonları ile birer şölen.

ÖLÜYORDUM, GEÇERKEN UĞRADIM

Aşıkların bir günü10 yıla bedeldir, düşüncesinden yola çıkılan roman, 1932 yılının Ekim ayının 10 gününde geçiyor. Zamanın akrep ve yelkovanı aşıklar olunca, bu 10 günde okur yüzyıllık bir gezintiye çıkıyor. Aşkın tarihinin tıpkı ülkenin tarihi gibi zaman denen kısır döngü içinde kendini tekrar edişini anlatırken yazar Can Gürses, önceki romanlarında da kendine mesele ettiği Türkçe'nin yüzyıl içindeki evrimini de ustalıkla dile getiriyor.

DOĞRULUK MU? CESARET Mİ?

Kitap, Claire ve Sefer adında lise çağlarındaki iki gencin ; aşk, heyecan ve duygu dolu, cesaret gerektiren hikayelerini anlatıyor. Doğruluk mu, cesaret mi oyunu üzerine kurgulanan kitap, okurken heyecan duyacağınız hatta kalplerinizde iz bırakabilecek sürükleyicilikte ilerliyor.

BÖĞÜRTLEN KIŞI 

Vera Ray, üç yaşındaki oğlunu öperek uyuttuktan sonra gece vardiyasında çalışmaya gider. Çocuğunun ortadan kaybolduğuna tanık olan Vera, oğlunun oyuncak ayısını bulmasına rağmen çocuğunun ve failin izlerini gizlemektedir. Sürükleyici anlatımıyla ve konusuyla büyüleyen Böğürtlen Kışı, Sarah jio eserleri arasında en iyilerden biri olarak yorumlanıyor.

Reşat Nuri Güntekin Dudaktan Kalbe, Kitap Özeti İçin tıklayınız

Namık Kemal İntibah, Kitap Özeti İçin Tıklayınız

Halit Ziya Uşaklıgil Aşk-ı Memnu Kitap Özeti İçin tıklayınız

Halide Edip Adıvar Ateşten Gömlek Kitap Özeti İçin tıklayınız

Abdülhak Şinasi Hisar Fahim Bey ve Biz Kitap Özeti İçin tıklayınız

Ahmet Mithat Efendi Felatun Bey ve Rakim Efendi Kitap Özeti İçin tıklayınız

Yakup Kadri Karaosmanoğlu Nur Baba Kitap Özeti İçin Tıklayınız

Goethe Faust Kitap Özeti İçin tıklayınız

Ömer Seyfettin Efruz Bey Kitap Özeti İçin tıklayınız 

John Steinbeck fareler ve insanlar kitap özeti için tıklayınız

Daniel Defoe Robinson Curusoe Kitap Özeti İçin Tıklayınız

Yaşar Kemal Ağrı Dağı Efsanesi Kitap Özeti İçin Tıklayınız

Ahmet Hamdi Tanpınar Saatleri Ayarlama Enstitüsü Kitap Özeti İçin tıklayınız

Kemal Tahir - Bozkırdaki Çekirdek Kitap Özeti İçin tıklayınız

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın