15 TEMMUZ GECESİNİN KAHRAMAN KADINLARI !

KAHRAMAN KADINLAR !
Toplardan, tüfeklerden ve tanklardan korkmayan Nene Hatunların yaşanmış gerçek hikayeleri …

15 Temmuz 2016…
Akıllardan, hatıralardan silinmeyecek bir tarih olarak hatırlanacaktır şüphesiz.
O hain, o kalleş gece de yaşananlar sonrası Türkiye düşmanlarına duyulan öfke diri tutulacak, tutulmalı da her daim.
O geceye dair söylenecek nice sözler vardır ki, kelimeler yetmez.
Lâkin o hain gecede duruşu, cesareti ve inancıyla Nene Hatunlarımızın ölmediğini ve hala dipdiri yaşadığını tüm Dünya’ya gösteren kadınlarımız vardı Elhamdülillah..
Fatma Şahin, Gülşah Güler, Demet Sezen, Safiye Bayat ve daha milyonlarca Nene Hatun ! …

Bu kutlu yolculukta ölmekten korkmadılar, çünkü Şehitlik mertebesinin ne demek olduğunu çok iyi biliyorlardı. Çünkü vatan, uğruna şehit olabilmeyi göze alan birileri varsa vatandır, işte bu bilince sahip milyonlarca kadın kahramanımız o gece ardını arkasını düşünmeden, evde çocuğunu dahi bırakıp meydanlara koştu.
Kimileri gazi kimileri şehit oldu. (Allah rahmet eylesin)

O gece neler oldu ? Kahraman kadınlarımızın darbecilere karşı gösterdiği cesareti ve dik duruşlarını gelin hep beraber yeniden hatırlayalım.

Fatma Şahin;

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Hanımefendiyi tanımayanımız yoktur.
Hain darbe girişiminin cereyan ettiği sıralarda UNESCO ile ilgili bir program için İstanbul’da bulunan ŞAHİN, darbe girişimleri sebebiyle aldığı duyumlar ve yaşananlar karşısında acilen Gaziantep’e dönüş yapmıştır. O gece darbeye karşı başta İstanbul ve Ankara olmak üzere bir çok büyükşehir ve diğer şehirlerde darbeci hainler plan ve program yapmıştı. Tabii ki bu büyükşehirler arasında Gaziantep’te vardı. Hain darbe girişimine karşı her türlü tedbiri alan ve olayları yakinen takip eden Başkan ŞAHİN, 5.Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın durumundan şüphelenmesi üzerine tüm iş makinaları ve ağır vasıtaları kışlanın kapısına yığarak giriş çıkışları engelledi ve olası bir tehlikeyi engelledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma ŞAHİN, bu vesile ile destan yazan kahraman kadınlar arasında yerini aldı. Allah kendilerinden razı olsun!

Gülşah Güler;

Komiser Yardımcısı GÜLER, Gazi Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümü 3.Sınıfta okurken akademi sınavlarına girdi. Hem üniversiteye devam eden hem de polis akademisini bitiren Gülşah Güler, mezuniyetinin ardından  girdiği özel harekat sınavını kazanıp, 10 ay önce göreve başlamıştı.  FETÖ Teröristlerinin Özel Harekata düzenlediği hava saldırısında Gülşah Güler şehit düştü.
Allah ondan razı olsun !

Demet Sezen

Şehit Özel Harekat Komiseri Sezen, 3 yaşındaki oğlunu evde bırakıp göreve gitti.
Nasıl bir inanç, nasıl bir aşk ki bu … Kor bir alev gibi yanan, hiç sönmeyen.
Vatan sevdası nasıl olurmuş tüm dünyaya gösteren kahraman polisimiz. Sosyal medyada şehit oluşunu öğrenen yakınlarından birinin yaptığı paylaşımda Dik durun, ağlamayın. Düşmanı güldürmeyelim. Şehitlik en büyük mertebe’’ dediğini aktadır.
Bu vatan aşkı, bu dik duruş ve bu sözler.
Gelecek nesillere bir ilhamdır, bir intikamdır şüphesiz !
Allah ebeden razı olsun !

Safiye Bayat

Her biri birbirinden cesur ve kahraman kadınlarımızdan biri şüphesiz, Safiye Bayat…
Bir çoğumuz isim olarak bilmediği, ancak o hain gecenin olduğu, köprünün kapatıldığı saatlerde, köprüde bulunan darbeci hainlere  karşı tek başına dimdik duran o yürekli ve cesur kahraman kadınımızı şimdi hatırladığınızı umuyorum. Hani karşılarına çıkıp dimdik bir şekilde Bu vatan bizim, yanlış yapıyorsunuz, teslim olun gibi uyarılarda bulunan ve o ağır makinalı tüfeklere, tanklara karşı vazgeçmeyen / korkmayan Nene Hatun’un torunu Safiye Bayat’dan bahsediyorm !  Gelecek nesillere ders olarak okutulabilecek, izletilebilecek bir duruş sergiledi şüphesiz.
Allah kendisinden razı olsun !

15 temmuz şerife boz ile ilgili görsel sonucu15 temmuz şerife boz ile ilgili görsel sonucu

Şerife Boz;

15 Temmuz hain darbe gecesinin belki de hafızlardan silinmeyecek en sembol isimlerinden biri kendisi. Kırmızı bir kamyon, yüreği vatan müdafaasıyla harmanlanmış cesur bir Nene Hatun o. Şerife Boz tabiki. Şoförlüğünü yaptığı kamyon ile onlarca insanı da yanına alarak o gece sokaklara dökülerek tarih yazdılar. Güzel yurdumun insanı, vatanını korumak pahasına yeri geldi mi feda edemeyeceği , yapamayacağı hiçbir şey yok. Allah Şerife annemizden ebeden razı olsun !

Evet, değerli arkadaşlar.
Satırlarla kitaplara sığdıramayacağımız yüzlerce kahramanlık hikayesi yazılabilir elbette..
Bizler yalnızca o hain gecede neler yaşandığını tekrar hatırlatmak ve Nene Hatunlarımızın hâlâ var olduğunu gerçek yaşanmışlıklar ile sizlere ve gelecek nesillere aktarmak istedik.

‘’ Vatan aşkı, başka hiçbir şeye benzemez !’’
15 temmuz ile ilgili görsel sonucu
Bu cümle aslında her şeyi özetlemekte. Bu cümlenin gerçek anlamda manasının ne demek olduğunu 15 Temmuz gecesi tüm dünya gördü.
Dünyayı yönettiğini sanan birileri, ellerini ovuşturarak ülkemizin parçalanmasını ümit ederken bir yiğit çıkıp tüm planlarını alt üst edebiliyor öyle değil mi ?
Ne zaman kalkınma hamlelerimiz artış gösterse, tarihten de örnek alacağımız üzere hep birileri bu yükselişlere dur diyerek önümüzü tıkamaya ve yolumuzu dikenler sermeye devam ediyor ve kıyamete kadar da bu böyle devam edecek.
Bizlere düşen apaçık ortada.
Tüm farklılıklarımıza rağmen, vatan müdafaası noktasında bir olmak, aynı çatı altında nefes aldığımız topraklarımız uğruna beraber zorluklara göğüs germek ve en önemlisi de tüketmekten çok üretip kendi kendimizi kalkındırma noktasında dışa bağlılıktan kurtularak geleceğimize sağlam adımlarla yön vermek.

Hâsıl-ı Kelam; Bizlerde bu vatan aşkı, bu iman ve bu şuur olduktan sonra en azılı en güçlü düşmanlar bile bizi alt edemez.
Hasım yandaşlarına sesleniyoruz !
Şer müttefiklerine sesleniyoruz !
Darbe heveslilerine sesleniyoruz !
İlgili resim
Dün yaptıklarınız nasıl yanınıza kâr kalmadıysa, bugün yaptıklarınız ve yarınlar için planladığınız tüm kirli işler de yanınıza kâr  kalmayacak !

Bu böyle biline !

 Twitter: @ersinncevik

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

1992 Ankara Doğumlu olan Çevik, Kamu Yönetimi mezunudur. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ankara İl Teşkilat Koordinatörü yardımcısı ve KUTAD Ankara Koordinatörü olarak STK Görevlerini yürütmektedir. Çeşitli sitelerde köşe yazısı yazar ayrı zamanda bir kitap çıkarma hazırlığındadır. Gitar & Bağlama çalıp, şarkılar söyler. Şiir okur, araştırır, durmadan üretme hevesinde kendini geliştirme gayretindedir. Açık ve Net'in koordinatörü ve yazarıdır.

Bir cevap yazın