15 Temmuz Mamak Şehidi; Hasan ALTIN

Vatanını hiçe sayarak bazı siyonist güçlerle birlikte hareket edip kardeşlerine, hemşerilerine gözlerini kırpmadan kurşun sıkan bir sürü vatan haini çakalın, kalleşliğini sergilediği bir gece 15 temmuz. Bu gece de vatanı uğruna tanklarla mücadele eden milyonlarca vatan severden biri olan Şehit Hasan Altın dan bahsedelim.

01 Ocak 1955 Yozgat doğumlu, üç çocuk babası Hasan Altın, Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü İş Hizmetleri Şube Müdürü olarak görev yapmış ve emekli olmuştur. 60 yaşında 16 temmuz 2016 yılında şehit edilmiştir.
Kabri Ankara Mamak’ta orta köy mezarlığında bulunmaktadır.

Aynı zamanda Mamak AK Parti İlçe Teşkilatı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olan Hasan Altın, Whatsapp grubundan teşkilatla haberleşti. Saat 22.00-22.30 sıralarında tüm teşkilat üyeleri toplanarak Mamak Caddesi’ne yöneldi. Mamak Caddesi’ne vardığında yoğun bir kalabalıkla karşılaşan Altın, tankları durdurmak için üzerine çıktı. O esnada tankın kapağını açan bir darbeci asker tarafından vuruldu. Yaralandığı sırada şehadet getirmeye başlayan Altın, hastaneye kaldırıldı.

Hasan Altın, gece saat 02.00’de alındığı ameliyattan saat 06.00’da çıktı. Ameliyat sonrası ailesi ile görüşen Altın, “Beni bir asker vurdu, gazi oldum ama inşallah şehit olacağım” dedi. Akşam saatlerine kadar sağlıyı iyi durumda seyreden Altın, birden ağırlaştı ve yoğun bakıma alındı. Sabaha kadar yoğun bakımda kalan Hasan Altın, saat 05.50’de şehit oldu.

Hayatınını vatana millete harcayan, ömrünü vatanına hizmet etmek için geçiren vatan severlerden biri olan Hasan Altını acikve.net ailesi olarak rahmetle anıyoruz. Rabbim onun ve tüm şehitlerimizin şehadetini kabul etsin inşallah...

 

Www.acikve.net
Www.instagram.com/acikvnet
Www.twitter.com/acikve_net
Www.facebokk.com/acikvenet

 


Bir cevap yazın