10 Adımda Düz Bir Karın

"Ben buradayım" diye bağıran bir göbek sizi korkutmasın. Kaygılanmak yerine birlikte veya ayrı ayrı uygulayabileceğiniz 10 ipucumuzu deneyin. Karın yağlarını eritme hareketleri nelerdir? Karın yağları nasıl erir? Göbek nasıl erir? Göbek yağlarından nasıl kurtulunur? 

1. Şişkinlik yapmayan beslenme

Midedeki asit oranını artıran gıdalardan uzak durmak, şişkinlik ve mide ekşimesi gibi rahatsızlıkları azaltır. Suçlular belli: Sirke, süt ürünleri, domates, su teresi veya kayısı gibi bazı meyve ve sebzeler, şekerli içecekler reçel, bira, çay ve kahve gibi uyarıcılar hassas bağırsağa sahip kişiler çiğ gıdalardan, boğazına düşkün kişiler ise çok yağlı veya şekerli gıdalardan uzak durmalılar.

2. Sağlıklı içecekler

Alkol, şekerli veya gazlı içecekleri hayatımızdan çıkarma zamanı geldi. Yerine bol bol su, yeşilçay ve karışık bitki çayları tüketmelisiniz.

3. Masaj

Bir dakika boyunca parmaklarınızı karnınıza yerleştirip saat yönünde çevirerek cildinizi rahatlatın. Sonra karın üzerindeki çıkıntıları iki elinizle tutup yavaşça yoğurun.

4. Gıda Takviyeleri

Gıda takviyelerinin içeriğindeki aktif kömür bileşenleri, bağırsaktaki şişkinlik yapan gaz ve toksinleri ortadan kaldırıyor. Bazılarınıda bulunan laktik enzimler de bağırsak florasını dengeleyerek tuvalete çıkışı düzenliyor.

5. İnceltici Kremler

Kremlerdeki aktif inceltici ve sıkıştırma etkisi, moralimizi bozan şişkinlikle savaşıyor. Üstelik nemlendirici özelliği sayesinde teni yumuşacık yapıyor. Sabah veya akşam kullanıma uygun olan inceltici karın kremleri herhangi bir mucize vadetmiyor ama cildin dokusunu gözle görülür biçimde düzenliyor.

6. Enstitü Teknikleri

Bazı güzellik enstitüleri masaj veya özel aletler yardımıyla cildinizi sıkıştırmayı vadediyor ama en önemlisi anında sağladığı güzellik ve kendini iyi hissetme duygusu.

7. Relaksasyon

Sessiz bir ortamda gözlerinizi kapatın, ellerinizi çıplak karnınıza yerleştirin, düşüncelerinizi o bölgeye odaklayın ve 10 dakika boyunca yavaşça nefes alıp verin.

8. Nefes Teknikleri

Rahatlama esnasında karın kaslarınızı harekete geçirmek için şu tekniği uygulayın: Karnınızı şişirerek 5 saniye boyunca burundan nefes alın.

Bir veya iki saniye nefesinizi tutun. Sonra ağız ya da burundan altıya kadar sayarak nefes verin. Kaslarınızı sıkmamaya ve karnınızı mümkün olduğunca içeri çekmeye gayret edin.

9. Güç Sporları

Yüzme, bisiklet, yürüyüş, pilates gibi sporları haftada iki veya üç defa, 45 dakika boyunca yapmak vücudunuzun genel görünümünü düzeltir ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

10. Karın Hareketlerini Unutmayalım...

Karın egzersizleri sırtı destekler, duruşunuzu ve genel görünümünüzü olumlu etkiler. Günde sadece bir kaç dakikanızı alacak mekik egzersizini deneyin. Sırtüstü uzanın, dizlerinizi bükün, ayaklarınızı yere basın, karnınızı içeri çekin, kalçalarınızı sıkın, nefes alın ve üst bedeninizi kaldırırken nefes verin, almanız da mümkün olduğunca dizlerinize yaklaştırmaya çalışanı nokta başlangıç pozisyonuna dönün ve tekrarlayın 10 tekrarlı 2 seri yapın.

 


Bir cevap yazın